| Annutza1998 a întrebat:

Vreau si eu sa stiu cateva date despre Meryem Uzerli(Hurrem din serialul Suleyman Magnificul)
-Cati ani are
-In ce an s-a nascut
-Ce culoare are la par/ochi
-Este casatorita/necasatorita
-Are copii
-Ce zodie e
Multumesc! Dau Funda pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| alinaaa26 a răspuns:

Meryem Uzerli s-a născut în anul 1973(are 29 ani), tatăl fiind de origine turcă si mama sa de origine germană. Ea are doi frați mai mari și o soră mai mare. A studiat actoria la Schauspielstudio Frese in Hamburg. De asemenea Meryem Uzerli a jucat și in filme de lung metraj. Cel mai recent film în care apare și Meryem Sarah Uzerli este "Journey of No Return" unde interpretează rolul stewardesei. Se zvonește că Meryem Sarah Uzerli și-a găsit jumatatea in Istambul, și anume un om de afaceri, fost sportiv de performață pe nume Can Ates.