| Purcărean a întrebat:

Bună tuturor! Am nevoie de voi și cand spun asta mă refer de fapt la memoria voastră. Mă frământ de câteva zile să găsesc un serial pe care îl vizualizam când eram foarte mic, ce-i drept nu mai știu nici canalul de unde obisnuiam să-l vizualizez ocazional, posibil Disney. Este vorba despre un serial care nu este animat și în care sunt prezenți câțiva adolescenți care adora benzile desenate, asta pana cand o bandă desenată s-a dovedit a fi un portal dintre lumi și ocazional cuprindea secvente cu caracterele principale, țin minte foarte bine că se desenau simbolurile cu ankh care aveau diverse semnificații sau conexiuni cu lumea din banda desenată.
Am cautat peste tot dar nu am gasit nici macar o secvență, acum sper ca nu s-a șters.
Vă rog, știe careva cum se numea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era ceva, doar ca nu stiu sigur daca era disney pe atunci, cred ca era pe jetix sau ceva gen, serialul de care imi aminteste se numea oracolul intunecat

7 răspunsuri:
| Bozgi200 a răspuns:

Mary kate and Ashley? Dar nu cred

| Purcărean explică (pentru Bozgi200):

Nu corespunde deloc, însă mersi că ai încercat.

| aditimus a răspuns:

Cartea cartilor cumva?

| Purcărean explică (pentru anonim_4396):

Da, ăsta este.
Vai!
Îți mulțumesc❤️

| Purcărean explică (pentru anonim_4396):

Mai era un serial neanimat in care un adolescent gaseste intr-un râu o bucata de piatră sau o emblema in forma de S iar odata ce o lipeste pe piept capata atributile lui superman, gen forta, privire laser etc si face echipa cu o echipa de supereroi sa confrunte răufăcători. Acum sincer este posibil să fi fost și ăla pe Jetix. Dacă ai habar cum se numește te rog să îmi dai de știre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Purcărean):

Pe asta nu il mai stiu sorry: ))

| Purcărean explică (pentru anonim_4396):

Mersi totuși laughing