| burlacualina a întrebat:

Buna ziua! As vrea sa stiu un film cum se numeste. In film este vorba de niste persoane care pun stapanire pe o scoala si iau ostatici niste copii, acestia cer la unul ditnre parintii bogati bani rascumparare. Un elev si prietenul sau se strecoara in scoala si elibereaza pe unii dintre copii. La sfarsit aceia vor sa evadeze prin niste tunele cu niste mini masinute. Acela care a vrut sa ia banii greseste tunelul de canalizare si cade cu masina intr- o apa murdara. La sfarsit se afla c-a avut si un complice din exterior si este prins printr-un apel telefonic efectuat! Nu mai stiu denumirea filmului. Va multumesc!

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

E un film vechi, de familie/comedie?
Imi amintesc de unul, dar nu existau mini mașinute pe acolo...
Pe ce canal TV a fost și când?

| burlacualina explică (pentru floresdemayo):

Buna ziua!, l-am vazut demult si este un film de familie, la sfarsit cei care vor bani incearca sa iasa din scoala prin niste tunele de canalizare si conduc niste mini masinute, unul dintre copii conduce una urmarindu-l pe cel care a vrut sa ia banii, acela incurca tunelul si cade intr-o apa iar copilul iese la suprafata in oras prin gura unui canal!