| KittyCriss a întrebat:

am vazut saptamana trecuta un film cu un baiat pe nume Oswald sau ceva de genul asta caruia i se spunea Os sau Ossy... in fine. Nu stiu exact inceputul filmului pentru ca nu l-am apucat de la inceput dar baiatul asta Os o duce pe sora lui mai mica la scoala... cu skate-ul, in fine, o duce la scoala, toate bune si frumoase si la un moment dat scoala este "asaltata" de niste tipi care iau copiii ostatici vrand sa negocieze cu tatal celei mai bogate fetite din scoala aia spunand ca va elibera pe toata lumea daca ii va da nu stiu cati bani. Actiunea filmului imi aminteste de "Singur acasa" sincera sa fiu pentru ca Os le vine de hac oamenilor alora, salveaza pe toata lumea si chestii din astea laughing. Nu stiu cat de bine m-am exprimat(probabil nu prea bine) dar as vrea sa revad filmul si nu stiu cum se numeste. M-ar putea ajuta cineva? Dau fundita bineintees happy

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Masterminds (1997)
http://www.cinemagia.ro/filme/masterminds-minti-diabolice-1818/

| KittyCriss explică (pentru floresdemayo):

Multumesc, multunesc, multumesc mut :*

| floresdemayo a răspuns (pentru KittyCriss):

Cu drag.