| Razvan1511 a întrebat:

Caut si eu un film dar nu am prea multe date despre el decat ultima scena din film pe care o tin mine si incerc sa o descriu cat mai bine ????.
Este vorba de un grup de soldati americani care incearca sa il omoare pe un om cu grad inalt din armata lui Hitler. Spre finalul filmului se regăsesc doi soldați americani care stăteau pe o grămadă de cadavre timp în care vineau soldații nemti si trageau rafale de gloanțe spre gramada de cadavre sa se asigura ca sunt morti toti dar pe cei doi nu i-au atins gloantele, prefacandu-se morti. Între timp apare generalul cu cativa soldati dupa el si se apuca sa faca un dus in timpul bombardamentelor intr-o casa distrusa. Unul dintre cei doi soldați se ridica, ia o armă și la fiecare bubuitură el trăgea câte un glonț de la distanță în fiecare soldat și în general.

2 răspunsuri:
| seularts a răspuns:

Ahahaha, e la inceputul filmului. Se cheama Enemy at the Gates! Si daca vrei sa vezi un film cu un calibru la fel de puternic, cauta Stalingrad!