| Miksha a întrebat:

Imi amintesc ca am vazut mai demult la TV Un fel de film sau scurt metraj [cred ca este romanesc] despre un om de la tara care a omorat din greseala un copil cu gloria cand acest copil se juca prin camp. Dupa s-au dus satenii la el cu torte si el a fugit. cam atat imi amintesc. Aveti idee cum se numeste acest film?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cu ce l-a ucis, cu gloria? ce rahat este gloria?

| Nătărău a răspuns (pentru Simpatic):

Gloria e o mașinărie/combină cu care se seceră porumbul, grîul și de-alea. Secerătoare.

| Simpatic a răspuns (pentru Nătărău):

Aha,acum am inteles.
Trebuia sa specifice mai corect tipul de masinarie decat modelul.
Ucis de Albalux, ucis de masina de spalat rufe Albalux...

| Catrice a răspuns:

Cu... ce?! laughing
{omorat din greseala un copil cu gloria}

Răspuns utilizator avertizat