| Stefy2404 a întrebat:

Buuna!
Deci.
Dupa parerea voastra, care dintre The vampire diaries si Twilight este mai bun?
*si stiu ca nu se prea pot compara pentru. ca unul este serial si celalalt film dar ma refer la poveste - ce poveste vi se pare mai interesanta? *

Răspuns Câştigător
| Daria a răspuns:

Filmele Twilight nu prea imi plac, in schimb cartile sunt bestialelove struck
Aleg The vampire diaries pentru ca:
-imbina mai multe genuri deodata:romance, horror, SF, adolescenti.
-are actori foarte buni, chiar daca sunt tineri.
-efectele speciale sunt foarte, foarte bine lucrate.
-povestea e chiar interesanta, mai ales in sezonul 2, unde se incurca lucrurile foarte tare.
-actorii sunt foaaaarte frumosi si au priza la public
-e plins de suspans, umor, actiune.
-are si o poveste de dragoste minunata.
-il adorlove struck
Cam astea sunt motivele mele sa aleg The vampire diaries, dar si Twilight imi place.happy

9 răspunsuri:
| LolaKissTheGirl a răspuns:

The Vampires Diares clar! Twilight e numai o copie a lui The Vampires Diares + Harry Potter. Povestea si personajele sunt mult mai originale, dar productia filmului este diferita, asa ca vor fi mai multi telespectatori stiind ca serialul e diferit de carte.

| mihaelabr a răspuns:

Pai sincer sunt innebunita dupa the vampires diares dar totusi aleg twilight ( prima mea dragoste laughing )
stii, in the vampires diares, in sezonul 1 parca big grin sunt unele replici ale lui stefan identice cu cele a lui edward laughing

| darkhell217 a răspuns:

The vampire diaries

| CraziNess a răspuns:

Logic ca twilight laughing sunt ffannnnnnnnnnnnnnnnn

| Joanne a răspuns:

The Vampire Diaries!

| Bihter a răspuns:

Paaai, Twilight este foarte tare, dar cum au aparut alte cateva filme sau seriale despre cum o adolescenta se indragosteste de un vampir, ei bine...aleg The vampire diaries pen'ca ideea este aceeasi dar asta este serial, deci are ai multe chestiibig grinbig grin

| VooDau a răspuns:

Twilight clar.(pentru. mine) big grin big grin big grin

| Tzygy a răspuns:

Obligat ca The Vampire Diaries! + ca ca personajele is mult mai tari! (in fn, varcolaci is putin cam naspa facutzi, fata de twilight, insa in twilight pentru crearea varcolacilor s-a bagat cam cu cateva sute de mi de euro mai mult asa ca nu e bailaughing )! The Vampire Diaries, insa nu se stie, ca mnah, e debia inceputulstraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele