| Visereale a întrebat:

Cam putine intrebari pe aici, exista alt forum pentru cinefili sau ce?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
23 răspunsuri:
| ZappyTv69 a răspuns:

Buna!

Haha, poate!
Sigur gasesti pe cineva, sau chiar un forum dedicat pasiunii tale.

Sper sa gasesti in răspunsuri persoane cu interese similare.

Eu nu prea ma uit, decât la prostiile melelaughing

| Visereale explică (pentru ZappyTv69):

Ok

| Alexandru3131 a răspuns (pentru ZappyTv69):

Si, cam la ce prostio se uita o fata? Ce ai, Netflix, HBO? Ti-ai facut abonament si la SkyShowTime?

| ZappyTv69 a răspuns (pentru Alexandru3131):

Vai laughing

Am abonament la Disney+, Netflix, HBO.
La prostii m-am referit ca la prostii ma uit, adică la serialele si filmele melehappy

| Alexandru3131 a răspuns (pentru ZappyTv69):

Nu, nu ma refeream la filme 3X, ci eram curios la ce anume te uiti. Ai timp sa te uiti la toate 3? Esti de acord ca Netflix e "the best"?

| ZappyTv69 a răspuns (pentru Alexandru3131):

Da! Cu mult peste.
HBO a fost ok la o vreme, dar acum nu prea are filme WOW!

L-am luat pentru TWD, și alte filme bune la vremea aia. În 2019 era hype-ul ala cu HBO.

Asta până am vazut ca l-a bagat și pe Netflix.

Dar în rest, Disney+ nu e asa rău. Chiar are filme ok, care nu m-aș fi gândit că au legătură cu Disney.

Dar de cand am luat Netflix ul (2018) am fost cu siguranță foarte mulțumită de el.

| Alexandru3131 a răspuns (pentru ZappyTv69):

Nici HBO nu e rau, e ceva mai clasic. Nu stiu daca doar eu am problema aceasta, insa, atunci cand vizionez filme pe HBO, nu se distribuie uniform imaginea, in sensul ca, pe margini, imi ramane cam 1 centimetru gol, in timp ce, pe Netflix, imaginea este pe tot ecranul, asta in conditiile in care am incercat si sa "extind" imaginea, folosind doua degete, insa, cel putin, pe HBO, rezultatul este acelasi. Si la tine este la fel?
La Disney cat costa abonamentul? Ca am uitat. Consider ca, Disney, e mai mult orientat catre generatia tanara, adica cei ca tine, care au plus/ minus 20 de ani. Eu am 31. Insa, cand aveam 18-20, eram mare fan al programului Disney Chanel.

| ZappyTv69 a răspuns (pentru Alexandru3131):

Legat de problema cu HBO:
-Nu am avut-o, dar când mi se schimbă formatul, apăsăm de 2 ori pe ecran. Funcția e pentru a schimba formatul, ca poate proiectezi undeva.

La HBO am și canalele de televizor, care sunt chiar ok.

Abonamentul la Disney+ costă 30 de lei/luna.
Când eram mică ma uitam mereu la Disney Channel... Când imi făcea mama ceva senvișuri si stateam toata seara sa ma uit la un "serial"... happy

| Alexandru3131 a răspuns (pentru ZappyTv69):

Ooo, mancai sandviciuri... Eu mancam pateu. laughing Serios. Nu ca eram asa amarat, dar ce altceva sa mananc la 1 noaptea?! Dar, mai fericit eram atunci. Acum am mai multe, si mai mult imi bat capul ca banii sunt prea putini pentru cate lucruri mi-as dori sa am.
Da, ca sa schimbi formatul e acea functie. La unele filme se schimba putin, iar la altele aproape deloc.
Totusi, la SkyShowTime nu ti-ai facut abonament? E doar 10 lei, pe viata, pentru noi abonatii, DAR numai daca iti creezi contul la ei pe site, nu prin intermediul aplicatiei. Are, in mare parte, filme mai vechi, dar, pentru 10 lei, merita.
Candva era lux sa ai HBO pe televizor. Il primeai o luna sau 3 atunci cand iti puneai antena, apoi era pe bani. laughing

| ZappyTv69 a răspuns (pentru Alexandru3131):

Pai cu ce crezi ca mâncam? laughing
Uneori mergeam și mâncam pateu gol, asa din frigider, de lene, ca mama imi spunea sa mananc cu paine. Asta de la Zappy o învațăsemhappy

Chiar ma gandesc sa-mi iau SkyShowTime!

| Alexandru3131 a răspuns (pentru ZappyTv69):

Daca reusesc sa te conving cu SkyShowTime- ul, imi vor da respectivii bonus. Ghici ce? Un bax de pateuri, ca sa am ce manca, atunci cand ma uit la filmele lor de pe vremea replicilor de agatat. laughing
Apropo de pateu: si tu te-ai taiat la deget in margina aceea taioasa? Iri recomand pateul Bucegi, varianta cu unt. E foarte fin.

| ZappyTv69 a răspuns (pentru Alexandru3131):

De multe ori. laughing

Nu prea e plăcut sa te tai in capacul ala. Chiar o să incerc.

Și nu vreau sa inteleaga nimeni gresit rolul meu aici, dar nu este cazul ca genul de conversații sa isi aiba locul aici. În momentul respectiv ma aflu locul 1 în clasamentul zilei, dar imi este frică ca este datorat acestei conversații. Ar fi bine să nu mai facem asta, deoarece ne pot fi suspendate conturile.sad

| Alexandru3131 a răspuns (pentru ZappyTv69):

Nu stiu daca datorita conversatiei noastre esti pe locul 1, in clasamentul zilei. Nu trebuie sa raspunzi la intrebari diferite, ca sa se acumuleze puncte? Adica mie mi-ai raspuns de cateva ori azi, si tot 4 raspunsuri apare ca ai, ca si inainte sa vorbim noi.

| ZappyTv69 a răspuns (pentru Alexandru3131):

Ma refer ca persoana care a pus intrebarea primeste notificări de fiecare dată, nu prea ar fi plăcut să primesc ei asa! În rest nu ma deranjează.

| Alexandru3131 a răspuns (pentru ZappyTv69):

Atunci hai sa vorbim prin mesaje private, daca nu te retin si daca nu te deranjez. Da, asa este, persoana respectiva tot primește notificari din cauza noastra. laughing

| Visereale explică (pentru Alexandru3131):

Urmaresc cu interes conversatia voastra si confirm ca pe atat de delicios ce era bucegiul pe atat de dureros erau taieturile in capac! happy

| Alexandru3131 a răspuns (pentru Visereale):

Asta a fost tare. laughing Numai in cutia de la pateu sa nu te tai, si in feliatorul de mezeluri. In rest, mai mare dragul. laughing Ma Visereale, tu ce esti, fetita sau baietel?

| Visereale explică (pentru Alexandru3131):

Ce crezi?