| Helper07 a întrebat:

Cand eram mic ma uitam la niște desene, dar nu mai știu cum se numeau si nu le-am găsit nicăieri. Erau despre niste pitici așa ca strumfi dar nu cred ca erau strumfi. Si locuiau intr-o lume a lor unde era totul bine si frumos dar unul dintre ei a plecat in lumea noastră cu o barcă si apoi prietenii săi s-au dus după el. Nu se mai puteau întoarce pe unde au venit și trebuiau sa găsească drumul spre lumea lor. Daca stăteau prea mult in lumea noastră se transformau in ciupercute. Parca era unul care vorbea cu copacii ca să știe pe unde sa meargă, unul mai bătrân, unul mai supărăcios, o fată, unul cu chitara. Si trebuiau să facă un cântec ca sa trezească toate ciupercutele dar prima oară l-au greșit si ala cu chitara s-a transformat in ciupercuta. Ultima data s-au confruntat cu un șarpe. Odată, unul dintre ei a fost prins de un copil dar la sfârșit i-a dat drumul. Chiar nu mai stiu cum se numește sau pe ce canal era dar daca voi știți, va rog sa-mi spuneți.

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

O fi tot asta de aici :-?
https://www.tpu.ro/......rebuia-sa/

| alexalx1234 a răspuns:

Patrula brotăceilor

| Vasile2003 a răspuns:

Ce amintiri! Și eu l-am căutat recent, greu am găsit pe net cum se chema...Numele desenului este "Patrula Brotăceilor ", dar dacă vrei să te uiți la el din păcate vei găsi doar varianta în engleză "Toad Patrol"

https://youtu.be/1V2es5Hj3rs