| Iris9908 a întrebat:

Cand se va lansa in cinematografe Breaking Dawn din seria Twilight?
Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| Addah a răspuns:

Prima parte din Breaking Dawn are programata data de lansare pentru 18 noiembrie 2011. A doua inca nu s-a programat lansarea. Filmarile incep in toamna asta. happy
Oricum scenarista inca scrie la scenariu [hee hee]. Se pare ca sunt discutii- unii vor sa bage scena cand Bella naste, altii nu vor. happy

24 răspunsuri:
| mistikk a răspuns:

Pai abia a aparut ecplise breaking dawn va aparea anul viitor probabil tot in perioada asta breaking dawn este partea a4a asa am inteles si eu ca se va difuza in 2 serii pentru ca dupa cum stim cu totii sunt 5 acrti 1 twilight 2 new moon 3 eclipse 4 breaking dawn si 5 midnight sun

| Miinato a răspuns:

A 2a parte din Breaking Dawn va aparea tot in Noiembrie, dar 2012 crying. din pacate. si data cred ca e 16, dar nu sunt 100% sigura :*

| Grimalkin a răspuns:

Abia s-a lansat Eclipse big grin
oricum, am inteles ca deja s-au inceput filmarile si probabil pe 18 noiembrie 2011 o sa fie si in cinema happy

| Daniel_4881 a răspuns:

Apare pe 11 noiembrie 2010 breaking dawn si pe 18 noiembrie 2011 midnight sun si aceste 2 filme apar 3D

| Daniel_4881 a răspuns:

Anu asta apare Breaking Dawn desteptilor nu in 2011 atunci apare ultimul

| AndaAndutZa20 a răspuns:

Prima parte din "the breaking down" Se va lansa in 18 noiembrie 2011... Iar cea dea doua parte se va lansa in 18 noiembrie 2012 big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Breaking Dawn se va lansa pe 18 Noiembrie 2011.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In 18 noembrie 2011 cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

BAAAA... nu vea sa astept pana 18 noiembrie casa ma uit la twilight breaking dawn, o zis la 2011 si acum i 2011, na, unde i filmu? la bunica? >sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiati ca deja a intrat in alte tari?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima parte pe 18 noiembrie 2011 si a oua parte in 20 octombrie 2012...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fratilor nu mai vorbiti aiurea. Findca filmu se va lansa 12 01 2012 n-are cum sa il lanseze in noiembrie ca in noiembrie inca se lucraza la film a spus producatoarea. asa ca nu mai vorbiti aiurea ca in noiembrie se va lansa. ca cine a at zvonu ista e un d...ca. pusy all

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu ca prima parte va fi in 11 2011 dar nu stiu ziua iar partea a doua exact la un an de la prima parte 11 a 2012

| Mihaitsa22 a răspuns:

Breaking Down va fi impartit in doua parti.Prima parte va aparea in 18 noiembrie 2011(episod in care Bella va naste copilul lui Edward)iar a doua parte inca nu a primit o data exacta de lansare, cel mai probabil pe finalul anului 2012.

| Addah a răspuns:

Prima parte din Breaking Dawn are programata data de lansare pentru 18 noiembrie 2011. A doua inca nu s-a programat lansarea. Filmarile incep in toamna asta. happy

| anauta a răspuns:

Dar la TV cand se va difuza?

| ralukkk a răspuns:

Pai filum va fi impartit in 2 parti. unul cand moare bella si o transforma edward si apoi traiesc fericiti cu fica lor. SI a 2 parte cand jecob se indragosteste de Renesmee fica bellei si lui edward.

pai prima parte apare pe 18 neiembrie 2011... si a doua in 2012 nu se stie cand... uita mai m oolte despre Renesmee

Renesmee „Nessie" Carlie Cullen este fiica jumătate vampir, jumătate om a Bellei şi a lui Edward. Ea se naşte pe data de 10 septembrie, cu trei zile înainte de aniversarea de 19 ani a mamei ei. Numele ei este o combinaţie a numelor Renée şi Esme (mama Bellei, respectiv mama adoptivă a lui Edward). Al doilea nume al ei, Carlie, este o combinaţie a numelor Carlisle şi Charlie (tatăl adoptiv al lui Edward, respectiv tatăl Bellei). Bella şi Jacob o descriu ca fiind foarte frumoasă, chiar dacă e extrem de tânără. Ea moşteneşte trăsăturile feţei şi culoarea părului de la tatăl ei, părul buclat de la bunicul ei, Charlie, şi ochii căprui pe care îi avea mama ei când era om. Inima ei bate, chiar dacă mai rapid decât a unui om, şi pielea îi străluceşte la lumină, însă nici pe departe cu intensitatea cu care străluceşte pielea tatălui ei, a mamei ei sau a oricărui alt vampir. Pielea îi e caldă, moale, însă la fel de rezistentă ca a unui vampir.

Renesmee se poate hrăni şi cu sânge şi cu mâncare, deşi preferă sângele, şi, spre deosebire de vampiri, nu produce venin. Abilitatea ei specială este de a-şi arăta gândurile cuiva prin simplă atingere, şi de a penetra scuturi mentale. Renesmee se dezvoltă foarte repede atât fizic cât şi psihic – la şapte zile după naştere, ea pronunţă primele cuvinte, şi, până la sfârşitul romanului Zori de zi este capabilă să meargă, să citească şi să vâneze, ilustrând conceptul de copil ideal exact aşa cum Bella şi Edward ilustrează conceptul cuplului perfect. La finalul seriei se specifică faptul că Renesmee va atinge maturitatea după aproximativ şapte ani, atunci când vârsta ei fizică va fi de aproximativ şaptesprezece ani, după care procesul ei de îmbătrânire se va opri.

Jacob Black este cel care o porecleşte „Nessie", spre supărarea Bellei, căreia nu îi place că fiica ei e numită „după monstrul din Loch Ness". Până la sfârşitul cărţii însă, Bella adoptă şi ea această versiune prescurtată, spre marele amuzament al lui Jacob.

funda?

| mikamik a răspuns:

Filmul Breaking Dawn se v-a lansa pe 18 noiembrie 2011 :d

| coolgirlmaria a răspuns:

Pai filmul breaking dawn il poti vizionape net in 30 iunie iar la cinematografe pe 18 noiembrie tongue

| coolgirlmaria a răspuns:

Pai filmul il poti viziona pe net la 30 iunie iar in cinema in 18 noiembrie

| GabyLoveTwilight a răspuns:

Breaking Dawn se va lansa pe 18 Noiembrie 2011.

| aditzaaa a răspuns:

18 nov 2011

| Andr33aSweet a răspuns:

Pai stiu ca apare pe 18 Noiembrie in U.S.A si din cate am auzit la televizor la noi in Romania va aparea la sfarsitul lunii Noiembrie sau inceputul lunii Decembrie. Sper ca te-am ajutatbig grin

| Margescu_Teodora_1993 a răspuns:

Am o veste prosta din punctul meu de vedere lansarea la noi va fi pe 16.11. 2012 asa ca avem de asteptat chiar daca in SUA s-a lansat pe 16.03. 2012 si pe 15.03. 2012 au incheiat filmarile!