| loveindi a întrebat:

Cand va aparea sezonul 2 din ciudateni(gravity falls)?
Daca stiti va rog sa-mi spuneti ce se va mai intampla in sezonul 2. Funda!

Răspuns Câştigător
| OtakuShoujo a răspuns:

Pai luna asta apare oficial. De tradus, nu se stie.

1 răspuns:
| EllaAnonima a răspuns:

Ep. 1-Scary oke (subtitrat) Se deschide acel portal si vin doi agenti la Mystery Shack. Dipper vrea sa le demonstreze ca sunt creaturi ciudate in Ciudateni dar Unchiu' Stan ii minte pe agenti ca nu ar fi nimic ca sa nu ii strice planurile. El ia cartea de vizita primita si ii suna. Ei nu il cred pe Dipper asa ca el invoca niste zombi. Ca sa ii invinga au cantat karaoke.
Ep. 2-Into the bunker (subtitrat) Dipper e hotarat sa afle autorul jurnalelor. El gaseste un pasaj secret. Mabel il inchide pe el si pe Wendy intr-o camera. Wendy ii spune lui Dipper ca ea e prea mare. In camera se afla Space-Shifter si ii pacaleste sa la dea jurnalul. Il baga inapoi in tubul lui.
Acestea sunt primele doua ep. In rest te las sa le vezi.