| CristiB93 a întrebat:

Care ati urmarit filmul, The Secret. Eu l-am urmarit si as fi curios ce credeti daca e adevarat ce spune si daca ati incercat careva sa faceti cum spune acolo?

9 răspunsuri:
| Daniel323 a răspuns:

Tot ce este in film este adevarat.
Doar ca mai lipseste ceva pe care va trebui sa-l descoperi singur.
Doar nu se numeste degeaba secretul.

| Foame a răspuns:

Este foarte bine sa gandesti pozitiv, deoarece iti creaza multa certitudine ca vei reusi care la randul ei forteaza un potential mai mare care duce la actiuni mai bune si in final la rezultate bune.
Dar fara ACTIUNE este un 0 barat gandirea pozitiva, acolo se incurca multa lume, actiunea bate gandirea pozitiva zi si noapte, in fiecare zi a saptamanii. Dar fara certitudinea ca vei reusi chiar daca iei mai multa actiune, vei avea rezultate slabe.

| CristiB93 explică (pentru Daniel323):

Tu ai descoperit?

| CristiB93 explică (pentru Foame):

Tu cum procedezi?

| Daniel323 a răspuns (pentru CristiB93):

Cumva tot ce mi-am dorit s-a inramplat.
Ca mi-am dorit numai tampenii este alta treaba.
De functionat functioneaza.
E tot ce pot sa- ti spun.

| Bizon95 a răspuns:

Totul din film e adevarat... daaaaaaaaa
TOTUSI, e o mica jmecherie pe care ei, care vor sa vanda filmul, nu iti spun in fata si cu multa nesimtire:

ca totul sa fie adevarat, atunci trebuie, TREBUIE, **TREBUIE** sa fii in stare SA CREZI CU ADEVARAT... si nu ma refer DELOC la religie, ma refer sa crezi ca viitorul o sa fie luminos si ca o sa iti iasa tot ce incerci sa faci (DAP, este absolut aproape identic cu religia, dar fara D-zeu/Allah)

eu personal nu prea sunt in stare de asta, iar oamenii care sunt in stare, in general deja sunt lipiti de religie

iar daca nu esti in stare, e foarte clar ca nu o sa reusesti sa mentii continuu "gandirea pozitiva"

poate, te descurajez, insa tu ai intrebat, iar din pacate, asta e analiza mea (cu toate si eu mi-am dorit sa ma ajute)

insa iti doresc successwinking

| Foame a răspuns (pentru CristiB93):

Pe ce te concentrezi aia primesti, ca si povestea acea cu pancarda din desert si masina, dupa ne intrebam cum naiba a intrat cu masina in ea..pentru ca se concentra la ce nu vrea sa se intample(si multe alte exemple)
Faza este ca daca gandesti pozitiv, te astepti la ce este mai bun si actionezi in conformitate cu asta si daca esuezi nu pierzi entuziasm pentru ca sti ca este ceva mai bun ceea ce te face sa nu pierzi energie foarte pretioasa.
Eu unul folosesc tehnica vizualizarii(imi imaginez acel rezultat/actiune de n ori ) si fac asta pana capat foarte multa cretitudine, deoarece creierul nu face diferenta dintre imaginatie(vizualizare) si realitate.
Si e logic ca din moment ce ai mai facut acel lucru de 100000de ori ai mai multa incredere, la fel ca si legatul sireturilor.Dar fara actiune este 0 vizualizarea.

| CristiB93 explică (pentru Foame):

Si de cand faci asta, ti s-au indeplinit dorintele?

| Foame a răspuns (pentru CristiB93):

In opinia mea o dorinta este atunci cand "te rogi" sa se intample.O vizualizare este atunci cand "vezi viitorul" si actionezi in conformitate cu acesta pentru a deveni realitate.
Si da am avut ceva "dorinte" implinite, dar am actionat pentru a le face realitate. Daca nu apesi pe tragaci nu se intampla nimic iti garantez, dar acea este partea cea mai grea.