| simovacariu a întrebat:

Cine a vazut filmul documentar"Secretul"(legea atractiei)? Ce credeti? E adevarat? Ati incercat ce spune acolo, ati reusit, a mers?
Eu am vazut filmul de multe ori.(il am pe calculator)Am incercat si am reusit, am primit ce mi-am dorit.Eu spun: Cu siguranta functioneaza!

15 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Spalarea creierului intr-un mod inteligent. Apropo, ce religie ai?

nony
| nony a răspuns:

Daca esti ortodoxa.crezi in ajutorul lui Dumenezeu.lasa fanteziile si ideile excentrice.
Si stiu despre ce film vorbesti.

| antonius74 a răspuns:

Dupa parerea mea, functioneaza. nu o sa dau exemple cu ce ca numa ma fac de ras, dar la chestii pe care doar le visam in alti ani, acum s-au implinit cu metodele de acolo laughing

| DianaLostInDreams a răspuns:

Da, chiar functioneaza. Daca gandesti pozitiv si te concetrezi asupra unui lucru pe care il vrei, il atragi, dar daca gandesti negativ atragi raul de partea ta si iti va merge prost toata ziua.Va zic din propria experienta.Trebuie doar sa crezi in tine si totul vai fi perfect. >big grin

| aysun a răspuns:

Filmul acela este o alternativa la religie. Asa cum religia e pentru manipularea maselor, din cauza ca omul se desteapta pe zi ce trece, tipii astia au inventat alte povesti.

Cu toate astea, ideea din film e interesanta si mi-a placut. In timp ce il urmaream imi aduceam aminte ca am avut faze in care foloseam secretul intr-un mod indirect, fara sa vreau. Daca tie iti merge bine aplicand acel secret, nu te opri si nu lua in seama ce spun altii, mai ales pe cei religiosi.

| anda_1885 a răspuns:

Ala in care sp ca daca gandesti pozitiv vei fi fericit, daca iti doresti cv si te gandesti mult la asta se implineste? daca da, l-am vazut si m-a lasat rece.

| קคקยรђเςค a răspuns:

Am vazut documentarul(a fost foarte interesant) si, sa stii ca merge

| simovacariu explică:

? Nony stii despre ce film vorbesc? Si macar ai fost atent la sfarsitul filmului? Daca ai fi fost n-ai fi intrebat ce religie am.

| simovacariu explică:

Sunt ortodoxa!(pentru nony)

| alyn_5885 a răspuns:

Am vazut si eu documentarul, mi s-a parut foarte interesant... dar nu am incercat... Ce ti-ai dorit de a functionat? Poate am sa incerc si eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

L-am vazut si am fost tentata sa incerc metoda descrisa acolo, dar dupa cateva zile am renuntat. De obicei nu cred in chestii de genul asta, insa fiind vorba despre autosugestie, macar te ajuta sa gandesti pozitiv si iti ofera o speranta. Dar la fel ca orice "credinta", exista si reversul medaliei; poti sa cazi in plasa iluziei ca este suficient sa aplici metodele din documentar si "Universul" iti va indeplini dorinta. Daca nu faci si tu ceva in sensul asta, poti sa visezi degeaba in continuare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oare cati dintre voi ati citit biblia cu atentie? exista in biblie f.multe exemple despre ceea ce poate face omul daca doreste si crede FARA A SE INDOI (aici gresim noi oamenii) am sa dau un singur citat f. concludent ISUS a spus: "CREDE SI VEI AVEA DEJA"
Poata ca dupa vizionarea acestui film veti intelege mai bine mesajul biblic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Functioneaza. trebuie doar sa stii sa il pui in aplicare!

| hhmmmm a răspuns:

Si au am vazut documentarul anul trecut si mi-am zis:"de ce sa nu aplic secretul?" ceea ce mi s-a intamplat dupa nici nu mi-a venit sa cred. pur si simplu am avut ce mi-am dorithappy( dar nu imediat... dupa catva timp). oricum fiecare e liber sa creada sau sa nu creada lucrurile astea.big grin la mine a functionatbig grin

| vasiledamian44 a răspuns:

Salut simovavariu:vreau sa-ti spun in modul cel mai serios ca la mine a dat rezultate. Dupa 2 ani si jumatate de la pierderea totala a mirosului, dupa tratamente recomandate de ORL-isti de renume, nu am avut nici un rezultat.La indemnul copiilor mei, am aplicat aceasta terapie.De 10 zile mi-a revenit mirosul in totalitate si atunci te intreb: poate fi vorba de coincidenta? Incearca pentru.ca nu te costa nimic. Exista insa o mare conditie pe care trebuie s-o indeplinesti: sa crezi, sa nu fii pesimist sau negativist.Respecta regulile si totul va fi o.ca.Acuma nu stiu in ce problema vrei sa aplici terapia, iti recomand sa nu doresti sa te imbogatesti stand in fotoliu. Daca doresti amanunte, ma poti contacta.Mult succes!