| Adutzu2 a întrebat:

Care credeti ca este cel mai tare film de actiune din toate timurile?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Terminator 2 cel mai reusit din 1991. Alternative recomandate, predator, alien, robocop. Daca vezi toate partiile merita.

| Simpatic a răspuns:

Nu exista cel mai tare si mai ales in domeniul cinematografic unde privitorul este subiectiv. Oricat de critici am fi asta este adevarul.
Un film de actiune foarte bine cotat este seria The Godfather.

| Raven a răspuns:

Oscilez între ăsta
https://www.youtube.com/watch?v=lwSysg9o7wE
și ăsta
https://www.youtube.com/watch?v=2TQ-pOvI6Xo
Propriu-zis, oscilez între "Hasta la vista, baby" și "Yippee-Ki-Yay, Motherfucker"

| Sn4k3 a răspuns:

John Wick 1, 2

| Bizon95 a răspuns:

Terminator 2 Judgement Day
deja mai sunt 2 de aceeasi parere

problema e ca, cu cat un film e mai vechi cu atat cineva din ziua de azi e mai greu de impresionat, sau macar sa inteleaga fenomenul

parerea mea e numai a mea in legatura cu respectivul film, in istoria cinematografiei cel mai tare film din toate timpurile nu a fost Gone with the Wind (cele mai mari incasari din toate timpurile ajustate la inflatie) nici Avengers End Game care a ajuns pe locul 2 all times (fara inflatie) in nici doua saptamani
https://www.boxofficemojo.com/alltime/world/
ca fenomen, cel mai tare film din toate timpurile a fost StarWars episode IV - A New Hope:
https://www.imdb.com/title/tt0076759/

de ce? simplu, e foarte greu sa intelegi in ziua de azi fenomenu (am revazut filmul si mi s-a parut... pueril) dar in 1977 A RUPT LA PROPRIU, pentru ca au fost mii de oameni care AU DEMISIONAT DOAR CA SA STEA LA COADA, iar coada era in jurul cinematografului DE MAI MULTE ORI

asta e la fel ca Nadia Comaneci, foarte greu in ziua de azi sa intelegi fenomenul: organizatori, federatia internationala de gimnastica, toti concurentii si tarile concurente, NICI UNUL NU S-A ASTEPTAT CA CINEVA SA IA NOTA 10, asa ca afisajul (pe vremea aia) nu putea afisa 10 a trebuit sa afiseze 1.0! RUPERE!

| Sekim a răspuns:

Salut
Cel mai bun film este al actorului englez Scott Adkins - Undisputed 2 Last Man Standing. Cele mai tari filme cu bataie din lume cu un actor care chiar stie sa se bata in real nu doar in filme

| TristanTzara a răspuns:

Mad Max Fury Road.

| Kevinn2000 a răspuns:

Păi, nu pot să-ți spun care este cel mai tare film, nu am văzut foarte multe filme, dar îți spun unul mișto care-mi vine în minte, mie chiar mi-a plăcut. Se numește " Legendă vie ".
Este vorba despre un om, care rămâne singur, împreună cu câinele lui în tot New York-ul, și încă câțiva oameni în afara orașului. El și câinele, exceptând mulțimea de zombii care atacă noaptea. El și-a făcut casa destul de rezistentă, încât să fie protejat, dar tot i-o spărsese. Filmul a fost un pic modificat, l-am privit de 3 ori în 2-3 ani și cred că o să-l privesc iar de curiozitate să văd dacă a mai schimbat ceva la el.
Eu ți-l recomand, dacă ți se pare că sună bine rezumatul filmului.

| Adutzu2 explică:

Ba, eu voiam parerea voastra! Stiu sa caut si singur care sunt cele mai bine coate, care au cele mai mari note, etc.