| and0ra a întrebat:

Care e cel mai bun film thriller dramatic (sau doar dramatic) pe care l-ati vazut si de ce? Vreau sa ma uit la ceva film si nu stiu la ce. Daca stiti ceva filme bune --- (preferabil nu ceva super cunoscut, ca nu le am cu alea)

Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

The Curious Case of Benjamin Button
Schindler's List
V for Vendetta
Papillon
Drive
Run
Prisoners
Source Code
Fractured
The Courier
Wind River
The Departed
Zero Dark Thirty
Blood Diamond
Legend
The Social Network
Nocturnal Animals
The Informer

| and0ra explică (pentru Sn4k3):

Acum stiu sigur ca nu raman fara filme de vizionat laughing mersi mult

| Sn4k3 a răspuns (pentru and0ra):

Cu placere laughing Spor!

25 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Locurile 1, 2 si 3): Never let me go (2010)

12 Years a Slave (2013)

Still Alice (2014)

Jude (1996)

The Tree of Life (2011)

Blood Diamond (2006)

Cast Away (2000)

The Prestige (2006)

Pearl Harbor (2001)

Me before you (2016)

Inglorious Bastards (2009)

Tess of the D'Urbervilles - diferite ecranizari, nu pot spune ca am una preferata

The Fault in Our Stars (2016)

The Curious Case of Benjamin Button (2008)

The Courageous Heart of Irena Sendler (2009)

| and0ra explică (pentru NLS):

Hmmm, nu am vazut absolut niciun film de pe lista laughing mersi de raspuns!

| NLS a răspuns (pentru and0ra):

Incepe lista cu Never let me go
si apoi The Fault in our stars
dar si celelalte sunt bune.

| and0ra explică (pentru NLS):

Asa am sa fac, mersi happy

| Brizbriz a răspuns:

The Shawshank Redemption

| and0ra explică (pentru Brizbriz):

Mersiii de raspuns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

OLD ( 2021) e și puțin horror, nu am văzut de mult un film așa bun.
Nu prea mă uit la drame, e destul viața mea o drama e suficient happy
O sa îmi mulțumești după ce l-ai vizionat.
E ceva diferit cu un final wow

| and0ra explică (pentru anonim_4396):

Vaai, ma uit, ma uit daca mi-l recomanzi tu laughing mersi de raspuns!

| timidu89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ada pa una ca îs singur și e un pat liber tongue mi frica ca vine vreo urata și sare pe mine la noapte.

| anonim_4396 a răspuns (pentru and0ra):

Vizionare plăcută și captivantă îți doresc fara filme Boring. happy Vizionează filme în care e actorul principal Anthony Hopkins, este un actor de excepție și Good Will Hunting cu Robin Williams cel ce să sinucis din cauza depresiei happy
Și dacă nu vrei sa ajungi o bătrână foarte timida care nu a făcut never sex îl poți viziona God Luck to You, Leo Grande, cele care aveți anxietate sociala și sunteți foarte timide vizionati filmul asta, nu cred că vreți să ajungeți așa laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru timidu89):

Și eu am nevoie, eu am mai multe paturi libere laughing
Ești mai ok? happy

| and0ra explică (pentru anonim_4396):

M-as uita la Good Luck to You, Leo Grande, dar nu-mi plac comediile happy am sa raman eu la thrillerele mele dramatice, preferabil tragice daca gasesc laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru and0ra):

Nu prea e comedie,e o chestie ce reflectă realitatea la femeile care fug de sex,care sunt pudice happy
Te poți uita la celalte pe care le-am menționat mai ales la OLD,este destul de tragic. Știam mai multe filme de genu' drama cu final tragic sau tragice dar nu mi le mai amintesc,văzusem unul asiatic in care mam era codependenta de fiul ei, îl punea să îi aducă mereu bani și ea și-o trăgea cu cine apuca și bea până nu mai știa de ea, în final băiatul a crescut și și a ucis bunicii, nu știu ce îl învață masa, ce i-a zis să facă în acea zi, în final a intrat și ea la pârnaie și el.
Incredibil l-am găsit laughing se numește Mother ( 2020) e un film asiatic big grin

| and0ra explică (pentru anonim_4396):

Aaa, stiu de Mother laughing am vazut trailere si edit-uri la filmul ala, dar nu prea m-a "fermecat" ngl. Poate in alt univers ma voi uita si la ala

| anonim_4396 a răspuns (pentru and0ra):

Daca nu îl urmărești cap-coada nu o sa găsești esența filmului, asa am zis și eu inițial că e plictisitor și apoi m-a uimit filmul
Mai e unul Mother e horror, ăla e cu asiatici happy
Oricum ai multe de vizionat pentru o săptămână

| and0ra explică (pentru anonim_4396):

O saptamana? Poate un an intreg, nu ma uit eu asa des la filme laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru and0ra):

Mno bine, hai cu vizualizatul nu mai răspunde laughing ia popcorn sau ce ai bun și baga mare. Mergi pe intuiție, filmul care ți la plăcut cel mai mult sa mi-l spui și mie

| timidu89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Amu ce vrei sa vina 3? Una sa ocupe locul ălora 3 rolling on the floor Eu una asa sa facem nani, nani, eu nu fac prostii? am branura, a doua perfuzie. Maine de nu vine unul nu mai am ce manca. Nu pot manca ce dau ăștia. Am nevoie pana pot merge, după îmi iau și eu. Tu pe unde stai man în oraș?

| anonim_4396 a răspuns (pentru timidu89):

Man nu sunt genul care sa se împrietenească așa cu orișicine,pe tine te cunosc,nu ești băiat rău,am mai vb,dar dacă ar fi sa ies cu cineva de pe TPU as ieși cu o fata,dar nu cu orice fata desigur,mie îmi plac fetele cuminți,așa ceva e pe cale de dispariție!
Eu de fel nu prea mă împrietenesc nici în realitate cu persoane necunoscute unii mă percep că fiind arogant dar eu vb cu persoane pe care le cunosc foarte bine. Îți doresc multa sănătate și ai grija de tine. După femei și după tren sa nu fugi niciodată,când te va place o fata o sa simți acest lucru și o să trebuiască să acționezi,și nu le mai spune ce probleme ai,nici ele nu vor îți spune că au fost făcute poste sau au n boli că multe au dar știu să tacă,sa nu își afișeze vulnerabilitățile. Exact cu defectele pe care le ai,exact cu asta o sa fi atacat la cea mai mică cearta pentru că asta e nivelul nostru de inteligență,mentalitatea noastră.
Îmbrăcate cu haine la moda mereu, fă-ți o freza moderna care sa te prindă, i-ați un parfum șmecher,adidași cool,atitudine puțin mai încrezătoare, mai masculin și în rest trebuie sa ști când sa taci, când sa vorbești, când sa asculți, și să nu ai așteptări mari de la nimeni că ele aduc dezamăgiri și decepții, sa contezi mereu pe tine și niciodată să nu te resemnezi oricâte refuzuri ai primi.
Nu uita! Nu le mai spune nimănui ce probleme ai că lumea nu e interesata de problemele tale.

| timidu89 a răspuns:

The frozen ground, Alpha-nu mai știu din ce an e. Gone girl, film nu serial. Altele nu pot recomanda fiindcă sunt în spital.

| and0ra explică (pentru timidu89):

Mersi de raspuns si insanatosire grabnica! happy

| Maledictus a răspuns:

Portretul lui Dorian Gray
Corbul 2012