| LoquitaSeMutaInViataReala a întrebat:

Care e diferenta dintre manga si anime?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai pe scurt
manga=benzi desenate

anime=episod, video, filmulet

10 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

.manga sunt doar desene pe hartie!
anime sunt desene animate!

| anutza a răspuns:

Manga este cuvântul japonez pentru benzi desenate
Anime reprezintă orice film de animație produsă în Japonia sau originară din aceasta

| Tamiki a răspuns:

Manga sunt desenate pe hartie, ca niste benzi desenate.
Anime e desenul facut episod.

| ღSupradozaDeViseღ a răspuns:

MANGA=benzi desenate Japoneze.Alb-Negru.Desenate cu un fel de cerneala Neagra
ANIME=desene animate in general facute dupa manga COLOR si au si ceva in + fata de MANGA
deci. diferenta
MANGA=carte
ANIME=desene animate
ok?big grin sper ca ai inteles

| yomisam a răspuns:

Manga=benzi desenate
anime =serial animat

| HaLoG3N a răspuns:

Pai animele sunt create, inspirate din manga. E ca si cu benzile desenate ai vazut sunt x-men banda desenata, dar e si x-men film serial, etcwinking Practic anime-urile sunt facute datorita acestor creatii sub forma unor benzi desenate numite manga. Singura diferenta dintre cele este ca manga esti o revista iar aceste anime sunt produse, facute video si difuzate la televiziuni, siteuri etcwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Manga este inspirat dintr-un comic book. funda? big grin

| Ozanaf a răspuns:

Manga esti atunci cand esti beat si anemic cand ai lipsa de fier in corp. Si esti palid la fata.

| SharkBogdy a răspuns:

Manga sunt benzi desenate iar animeurile sunt ca si desenele animate,