| lSarcastiquel a întrebat:

Care este cel mai bun anime pe care l-ati vazut si despre ce e vorba in el(pe scurt).

5 răspunsuri:
| չﻨгﻪรէﻨĸ a răspuns:

Kuroshitsuji.Este vorba de un fiu de conte care, dupa ce familia ii este ucisa, face un contract cu un demon ce il va sluji cand isi va indeplini razbunarea.Este un anime super, cu toate ca rezumatul este oribil.

| Dragonisgaby a răspuns:

Mie mi-a placu foarte mult Code geass si Code geass 2 este vorba regatu englez care a cucerit japonia si aproape 60% din intregu glob pamantesc. Un student se ridica inpotriva intregului imperiu el e chiar fiul imparatului (ma rog poveste lunga) infiinteaza o organizatie devine avid de putere la u moment dat. El se ridica impotriva asupritorilor datorita la o vrajitoare numita C.C sau C2 care ii da o putere numita geass si cu care poate controla oameni. ma rog uitate e militar, romanta, actiune, drama.

| Copildeciocolata a răspuns:

Inafara de Fairy tail care sunt 100% sigura ca sti despre ce este vb, iubesc animeul full metal alchimist. Este vorba despre doi frati talentati la alchimie care doresc sa-si reinvie mama chiar daca trebuie sa incalce cel mai mare tabu al alchimiei. In urma acestei trasmutare fiecare dintre ei pierde cate ceva. Ambi pornesc intr-o calatorie pentru a gasi o cale de as recupera corpurile. Nu sunt buna la povestit, dar sper ca ai inteles ceva big grin

| OdetteAndreea a răspuns:

Jigoku Shoujo. Este vorba despre o fata, mai exact Hell Girl. Ea poate fi contactata prin Hell Correspondence. Astfel, ea iti va raspunde dorintei de a te razbuna pe cineva (dorinta de razbunare trebuie sa fie foarte mare si intr-un fel justificata pentru a putea accesa Hell Correspondence). Insa, Hell Girl ii da persoanei respective o papusa voodoo cu un siret rosu legata. Daca persoana chiar vrea razbunare, trebuie sa desfaca acel siret. Astfel se creeaza un contract intre persoana care doreste sa se razbune si Hell Girl. Hell Girl o duce in iad pe victima, insa, dupa ce moare, cel care a cerut razbunarea va ajunge si el tot in iad.
Mai sunt si FullMetal Alchemist Brotherhood, Great Teacher Onizuka, ce merita vazute.

| AndreiWolfenstein a răspuns:

Mi-e Bleach imi place mult si rolul lui este ca Ichigo(principalul)este Inger al Mortii si trebuie sa salveze lumea de o amenintare malefica care vrea sa controleze lumea.este misto seriarul.il vezi si pe ANIMAX seara pe la 12.