| GolopențaAdrian a întrebat:

Care este cel mai trist film si serial facut vreodata?

Răspuns Câştigător
| Deaad a răspuns:

Dupa parerea mea, Hachiko, The Green Mile si Titanic.

| GolopențaAdrian explică (pentru Deaad):

Hachiko vreau sa-l vad Titanic l-am vazut si al doilea nu stiu daca il vad?

| oprescudorin11 a răspuns (pentru Deaad):

Rahat!

51 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dragonfly - cu Kevin Costner
The notebook
Gost - cu: Patrick Swayze, Demi Moore
The Boy in the Striped Pyjamas

Uite, am gasit pentru tine o lista cu 33 de drame impresionante:
http://www.cinemagia.ro/liste/top-33-drame-impresionante-7187/

Mai multe clasificari de filme gasesti aici:
http://www.cinemagia.ro/liste/

| faramatania a răspuns:

Filmul lui Alejandro Amenábar, Mar Adentro (The Sea Inside 2004) un film tulburător.Nici un cuvânt în plus, trebuie văzut și revăzut!

| GolopențaAdrian explică (pentru faramatania):

Dupa cum vad e cu un om paralizat care vrea sa ajunga pe mare

| faramatania a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Care vrea să moară pentru că nu poate trăi așa.

| GolopențaAdrian explică (pentru faramatania):

Deci este cu o sinucidere?

| faramatania a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Ar fi fost simplu, dar acel om paralizat nu poate nici măcar atât, să se sinucidă. Problema este că trebuie să-și câstige drepul la eutanasie.

| GolopențaAdrian explică (pentru faramatania):

Si sil castiga pana la urma?

| faramatania a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Claro sí!

| Sn4k3 a răspuns:

Filme :
Gladiator
The Green Mile
Forrest Gump
Serial (bazandu-ma pe sfarsit) : Lost.

| CPAElites a răspuns:

It`s A Young Girls Thing 3

| Mieeez666 a răspuns:

Hachiko

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa mine Hachiko

| GolopențaAdrian explică (pentru anonim_4396):

Ala vreau sa-l vad

| anonim_4396 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Eu m-am culcat cu depresie din cauza lui
Cred ca a fost primul film la care am lacrimat

| GolopențaAdrian explică (pentru anonim_4396):

Pai de ce te-a bagat in depresie?

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu iti va veni sa crezi, dar eu am plans cam de la jumatatea filmului incontinuu laughing

| GolopențaAdrian explică (pentru justanotheruser99):

Inseamna ca este foarte trist

| justanotheruser99 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Cam da... foarte emotionant.

| anonim_4396 a răspuns (pentru justanotheruser99):

Eu am dormit cu depresie

| anonim_4396 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Ca e trist

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Saracutul de tine. Eu am adormit doar deshidratata si putin trista.

| anonim_4396 a răspuns (pentru justanotheruser99):

Macar n-am plans

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stii ce inseamna depresie, mai bine zis.

| Deaad a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Si eu ma plans pentru prima data la un film cand am vazut hachiko.
Sfarsitul e sfasietor. Ultimele 15 minute, uma de ora asa.Restul iti da mai mult o stare de melancolie insotia de muzica trsita de pian.

Dar "scopul" filmului este sfarsitul.Acolo e esenta.
Uita-te ca merita.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si care e problema ta? Stiu ce inseamna
SI nu te-a bagat nimeni in seama

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Ce are daca am plans? Macar dupa eu mi-am revenit, dar tu cu asa-zisa depresie mai greu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru justanotheruser99):

A doua zi eram ok

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, parca te si vad stand in pat uitandu-te la tavan si meditand: "Oare ce s-a intamplat cu Hachiko?"

| anonim_4396 a răspuns (pentru justanotheruser99):

Fix asa eram

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing previzibil

| anonim_4396 a răspuns (pentru justanotheruser99):

Si am adormit rapid, era 4 dimineata

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing eu m-am uitat la el cand eram intr-o seara cu niste prieteni si ideea era sa nu plangem, dar pana la urma toti am inceput sa bocim. Zici ca eram la o inmormantare laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Uneori cand vezi prostie, te mai bagi si singur in seama.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Na, ''tristete''
Acum e ok, domnule inteligenta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru justanotheruser99):

laughing

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Eu am lacrimat dupa cyborg cu jean claude van damme. Dar nu pentru ca filmul a fost prost ci pentru ca voiam sa urlu ca aia din film si mai imi dadeau lacrimile afara seara cand urlam ca un descreierat. Filme triste Saving Private Ryan, La vita e bella, The Legends of the Fall, A million dollar baby

| August99 a răspuns:

Cel mai trist film : Dead Poets Society

De cel mai trist serial nu am avut parte

| GolopențaAdrian explică (pentru August99):

Si ce e asa trist in acel film?

| August99 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Uita-te si ai sa vezi

| August99 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Eu rar plang la filme... doar daca e ceva foarte trist si la asta am plans deci e de vazut

| aCek1ng a răspuns:

Hachiko & Titanic.

| ălkjmhgf a răspuns:

Hachiko: A Dog's Story. E printre puține filme ce mi-a produs o emoție puternică și m-a făcut să plâng precum un copilaș.
Dar ca filme de acest gen, îți mai recomand: Marley and me, Finding Neverland, A walk to remember, Sweet November, Cinema Paradiso, The Notebook, Up, Good will hunting, Hugo, Letters to God, Someone like you, Kites, Bicentennial Man, Premonition, Seven Pounds.

| litere123 a răspuns:

Sub aceeasi stea

Film + carte

| LaviniaFrone a răspuns:

Sweet november, titanic, hachiko

| Ami563Midori a răspuns:

Before I Wake, Hotarubi No Mori E ( film anime, dar ți-l recomand, pe mine m-a impresionat filmul, și am bocit la final, apoi următoarele zile am făcut la fel ), Pianistul, Blocada Leningradului, Marcelino Pan y Vino ( face parte din copilăria mea și mi se pare trist ), Hachiko, Titanic, Camp Rock ( chiar dacă are un final care nu este trist, din nou face parte din copilărie ), Doctor Who ( mie mi se pare trist ), Your Lie In April ( un anime care m-a făcut să plâng ca naiba ), Pixel Perfect ( iar un film din copilărie ), și încă multe alte filme cărora nu le știu numele.

| BiciclentiuLaurentiu a răspuns:

Rapidu de mine vs Sparta de mama ta, un film realizat cu 9 luni inainte de a te naste tu

| Chiriac_Giulia-Anna_1995 a răspuns:

Titanic.

| Evii16 a răspuns:

Eh. iti voi spune doar film, nu ma uit la seriale. happy
Acum 2 zile m-am uitat la Inainte sa te cunosc (Me before you) Mamaa ce fain e am si plans, sa stii ca nu prea plang la filme fie ele triste. Asa ii super fain plus ca e si nou si in centrul atentiei cum sa spun asa.