| Adrian4123 a întrebat:

Care este diferenta intre naruto si naruto shipudden? in care dintre ele moare naruto si care va place mai mult? de ce?

3 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Naruto Shippuuden este continuarea de la Naruto (care are 220 de episoade) Diferenta este ca actiunea se intampla peste 2 ani (cand Naruto e mai mare).
Cat despre moarte... nu moare in nici unul :|

Episoadele din Naruto le poti vedea toate aici: http://www.animekage.com/anime/naruto/ (cu subtitrare in romana)

Naruto Shippuuden il poti vedea aici: http://www.animekage.com/anime/naruto-shippuden/ (de asemenea subtitrat in romana)

| AnimeChu a răspuns:

In primul rand, Naruto nu moare inca si Doamne fereste nici sa nu moara. Naruto Shippuden este cu ei in varianta mai matura... Cand deja sunt oameni mai in toata firea... Mie una imi place mai mult Naruto Shippuden, aici se contureaza mai bine cuplurile si actiunea este mai interesanta. :X

| KateNoH8 a răspuns:

Naruto shipudden estre sezonul 2 de la naruto, si e mai interesant pentru ca Sasuke se aliaza cu Orochimaru. Il poti urmari pe anime.kage.ro in versiunea manga (benzi desenate) sau seriale. Succes!