| InRezevor a întrebat:

Care este filmul vostru preferat sau care v-a rămas în minte? De ce e gen era? De ce a fost așa iconic pentru voi?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Venom 2, văzut Sâmbăta in cinema 3d, lângă mine erau 4 fete, 2 blonde, 2 brunete.

| gemeni6226 a răspuns:

Sunt mai multe care mi-au ramas in minte unele sunt din genul filme de dragoste iar altele din genul romantic fantasy.

| FreddieM a răspuns:

Nu am unul fix, dar revăd mereu cu placere,, King Arthur''.(2004) Nu știu de ce, dar is fascinat de povestea lui. Dar și filmul e o capodopera.
Cheers

| FreddieM a răspuns:

Aaa, mai am unul care la fel, ma uit ca prostu într-una.,, Kingdom of Heaven''(2005). Îmi place de mor. La fel, o capodopera in regia lui Ridley Scott.
Cheers

| CIaudiu a răspuns:

Angel & Demons
https://youtu.be/zzjv-GUEDfg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SPIDERMAN 1,2, 3-mă uit la ele încă din clasa întâi și încă nu m-am plictisit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Titanic - o tragedie cât se poate de reală, combinată cu romantism ❤️, să nu mai pun la socoteală, faptul că toată acțiunea se desfășoară într-un ambient captivant, al opulenței de clasă burgheză, TOTUȘI personajul principal feminin, Rose își alege sufletul pereche nu după bogăția clasică ci după cea SUFLETEASCĂ!
Apoi scena sacrificiului personalului principal Jack pentru ființa iubită... și sfârșitul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The Human Centipede - o capodoperă a cinematografiei.