| Triana a întrebat:

Care este numele celor 7 familii care lupta pentru control in cele 7 regate *Game of Thrones*? funda! Eu stiu numai 4: lannister, targaryan, baratheon, stark

Răspuns Câştigător
| Kattan a răspuns:

Nu sunt 7 familii, ci 7 regate (nordul - unde sunt Stark, valea - Arryn, insulele de fier - Greyjoy, Reach-ul - Lannister, al raurilor - Tully, furtunii si Dorne).
Sunt mai multe familii care se lupta pentru control:
- Stark ~ lupul
- Lannister ~ leul
- Arryn ~ vulturul
- Greyjoy ~ krakenul
- Martell ~ sulita in soare
- Baratheon ~ cerbul
- Targaryen ~ dragonul
- Tyrell ~ floarea
- Florent ~ vulpea
- Frey ~ turnurile

Pentru mai multe informatii iti recomand http://awoiaf.westeros.org/index.php/Main_Page, si bineinteles, sa citesti cartile.

| Triana explică (pentru Kattan):

Am citit 2 carti jumatate, nu eram sigura deoarece sunt multe regate din care 7 principale. apropo, tu le-ai citit pe toate?

| Kattan a răspuns (pentru Triana):

Aici este pagina despre regate: http://awoiaf.westeros.org/index.php/Seven_Kingdoms
Eu am citit 4, deocamdata (Game of Thrones, Clash of Kings, Storm of Swords, Feast for Crows). De numarul 5 - Dance with Dragons - nu am facut inca rost, iar a 6-a si a 7-a (Winds of Winter si Dream of Spring) inca nu aparut.

| Triana explică (pentru Kattan):

Eu le am pe calculator pe toate, tu le cumperi?

| Kattan a răspuns (pentru Triana):

Primele 4 (cele pe care le-am citit) le-am avut imprumutate de la un prieten. Mi-au placut, asa ca intentionez sa le cumpar pe toate tongue

5 răspunsuri:
| meinperson a răspuns:

Baratheon, stark, lannister, tyrell, greyjoy, martell, targaryen