| ÐaÍÍÍa a întrebat:

Care imi poate povesti serialul Nini de pe disney channel de la inceput pana la sfarsit? de preferabil sa fie detaliattongue... dau Funda celui mai bun raspuns`!

Răspuns Câştigător
| asdfghjklo a răspuns:

Buna.
As putea sa incep sa iti povestesc acum tot, dar cu siguranta as scapa niste mici detalii care spre finalul serialului vor deveni importante. poate nu ai timp, dar iti recomand sa intrii pe http://ninifanpage.blogspot.com si sa te uiti acolo de la primul episod. Eu acolo ma uit mereu cand pierd vreun episod sau ceva.
Succes si vizionare placuta. :*

1 răspuns:
| dragutzyka29 a răspuns:

Tomas se intampla sa se casatoreasca cu Celina si Nini este suparata dar nu are ce face. Celina, Tomas si copiii pleaca de la ambasada in Santa Juliana dar Nicolas ii opreste. Acum tomas nu mai este ambasador si cancelarul l-a pus pe Victor in locul lui Tomas. Victor este un om rau si cancelarul isi da seama de asta cu ajutorul lui Nicolas. Si Tomas este din nou ambasador.

Tomas angajeaza un actor ca Nini sa se indragosteasca de el, de actor. pentru ca Toma o vede trista pe Nini si nu suporta asta. Actorul o sa fie ca gradinar acolo in ambasada. El o s-o sarute pe Nini pentru ca a inceput sa ii palca de el. dar lui Nini nu i-a placit sarutul gradinarului. Tomas devine gelos cand afla asta si il da afara pe actor(gradinar). Atunci Nini afla dar nu se supara pe Tomas ci dimpotriva il imbratiseaza.

Pe Chama si pe sora lui(o sa apara mai pe la sfarsit serialului) i-au rapit niste oameni si Tomas nu poate sa iasa din camera(nu stiu din ce cauza). oricum ca nu ii da voie cancelarul.
Dar in fine o sa vina Nicolas la el in camera pe furis si ii spune sa mearga impreuna sa ii ia pe copii. Ies cei doi pe fereastra si ajung acolo unde sunt rapiti copiii. Nicolas il tine de vorba pe omul care i-a rapit pe copii si Tomas reuseste sa ii i-a pe copii, dar cade de pe cal mi se pare(ca erau in zona de tara) si isi pierde memoria. Ajung acasa si el nu isi mai aminteste de Nini. Singurul lucru care si-l aminteste de ea este ca a dat-o afara(asta s-a intamplat in episodul 1).
Celina ii spune lui Tomas ca ea este sotia lui, iubita lui si ca pe ea o iubeste.
Nini pleaca cu bunicul, iar exact in aceea seara Tomas se saruta cu Celina si isi aminteste ca el o iubeste pe Nini. Fuge dupa ea:in acel moment se opreste si taxiul si ea se intoarce(zice ea ca sa-si ia cainele) pentru ca Otto era cu ambasadorul. Atunci ambasadorul o cere in casatorie, dar ea nu accepta pe moment. Apoi pleaca la taxi din nou. Ambasadorul pleaca si el spre ambasada. Ea se intoarce din nou si spune ca accept sa se casatoeasca cu el. Si se saruta. Apoi merg la ambasada si ajung sa se casatoreasca.Dar in noaptea de dinaintea casatoriei, Nini hotaraste ca trebuie sa scape definitiv de Nicolas si arunca toate hainele lui la gunoi. Atunci afla Victor care era prin preajma ca Nini este Nicolas(dar Nini nu stie ca Victor a aflat asta). De dimineata Nini cand s-a trezit a gasit o scrisoare de dragoste intr-un pom din camera care i l-a lasat Tomas in care ii scria numia lucruri dragute. Dar apoi a venit Vicki si cand i-a spusde scrisoare a aflat ca nu mai poate sa vorbeasca ea ca Nini si avea vocea aia groasa a lui Nicolas. In fine cand a ajuns la altar ca sa spuna DA, accept a spus-o cu vocea lui Nico.Tomas a crezut chiar ca si Nicolas este prezent la nunta(el nu stia ca Nini este Nicolas). Atunci vine Victor si o demasca pe Nini punandu-i peruca pe cap. Atunci ea pleaca trista, merge si isi baga mainile in pamant si plange. Vine ambasadorul si ii spune ca nu o poate ierta si ca nu ii vine sa creada ca l-a mintit. Apoi cand ea hotaraste sa pelce definitiv de la ambasada, vine Tomas si ii spune ca mintea lui ii spune ca nu o poate ierta dar inima ii spune ca nu poate sa traiasca fara ea. Si.se saruta si se casatoresc din nou