| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt serialele voastre preferate? argumentati un pic sa vad de ce va place, si cam despre ce este vorba in seriale

Răspuns Câştigător
| UnleashedPsycho a răspuns:

1. Doctor Who
Pasiunea a început de când eram mai mică şi urmăream pe sărite episoade la tv. Acum 2 ani am început să mă uit serios la el. L-am epuizat după aproximativ o lună, iar anul trecut l-am mai văzut o dată.
E vorba despre călătorii în timp şi extratereşti. Doctor Who e un Time Lord care călătoreşte singur sau însoţit de anumiţi oameni. Lucrează în interesul Terrei, pentru că are încredere în oameni şi puterea lor.
Asta e idee principală, în esenţă e mult mai complicat. E atât de frumos, de abia aştept să apară următorul episod
2. Sherlock
Bazat pe povestirile despre Sherlock Holmes, dar transpus în zilele noastre. E, probabil, foarte diferit de ce se prezintă în cărţi, dar tocmai asta îl face atât de bun.
3. Community
Un serial de comedie, cu glume absolut fantastice şi personaje foarte atipice, dar plăcute.
E vorba despre un grup de studenţi, de diferite vârste, care învaţă la un fel de şcoală post-liceală. Personajul principal e un avocat necalificat, care a fost, din păcate, prins şi trimis acolo ca să îşi obţină o diplomă. El e practic liderul întregului grup.
4. Sons of Anarchy
Titlul e foarte sugestiv. Un grup de motociclişti care guvernează un întreg oraş.
Pe ăsta încă îl vizionez. Din păcate, merg cam greu, nu pentru că nu-mi place, dar pentru că văd prea multe seriale deodată, pe lângă asta văd şi filme, învăţ şi citesc şi nu prea pot să mă organizez.
5. Hannibal
Am văzut şi filmele şi am citit şi cărţile pe care se bazează întreaga poveste cu Hannibal.
Serialul are acţiunea plasată înainte filmelor şi cărţilor, când Hannibal e psiholog.
Din punct de vedere vizual, serialul e înspăimântător de bun. L-aş putea clasa la horror, pentru că, din câte am auzit, oamenii chiar au coşmaruri din cauza lui.

Cam atât. Sunt mai multe, evident, dar m-aş întinde mai mult decât trebuie.

11 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Buna. Mie imi place Merlin pentru ca ador perechea formata din Colin Morgan si Bradley James ( Merlin si Arthur). In rest imi mai plac Pretty Little Liars si The Vampires Diaries.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

În cei 18 ani de existenţă, m-am uitat la foarte multe seriale, telenovele, etc. În prezent vizionez "Suleyman Magnificul", pe Kanal D. Îmi place foarte mult, fiindcă mă ajută să înţeleg mai bine istoria de anul acesta la şcoală, aflu şi lucruri interesante din vremea în care s-au petrecut întâmplările, dar cel mai frumos e faptul cum este prezentat sultanul în mai multe ipostaze, atât în cele de război, cât şi în cele melancolice, sensibile sau de dragoste. Ţi-l recomand cu toată încrederea.

Toate cele bune!

| anonim_4396 explică (pentru Hydrangeaceae):

Ti-o fi placand, iti respect parerea dar mai cauta sa te documentezi serialu' nu e corect din punct de vedere istoric, intreaba-ti profu de istorie si nu te mai bucura de tot ce iti da tv-ul sa " mananci "

| OnuOnulică a răspuns:

Niste seriale pe care le recomand sa le vezi ar fi.
1) The Vampires Diares.
Pur si simplu un serial de nota 10.

2) Teen Wolf.
Daca iti plac serialele cu varcolaci acesta este perfect.

3) Being Human.
Being Human e un serial absolut genial dupa parerea mea e vorba de niste adolescenti / mai mari putin laughing de vreo 20 de ani care se intalnesc.
Ei sunt vampiri, fantome si varcolaci.
O combinatie...e fain uita-te.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cele in combinatie:

-politiste,crime
-drama,suspans
-dragoste,sex
-actiune
-comedie
-Sf,thriller,horror

Combinatia preferata:
dragoste,crima(politist),drama.

Dexter*,Murder by numbers,Strange games,Snack eyes,Titanic*,Pieta, A were wolf boy, Cain and Abel, City hunter*, City of angels...

Cele marcate cu * sunt preferatele mele...DE TOP***

| Alexandru0007 a răspuns:

Gossip girlhappy e pentru fete dar are si situatii destul de intalnite in viata

| King18name a răspuns:

1). Dexter!
nota de pe IMBD si detalii despre serial >http://www.imdb.com/title/tt0773262/
-pareri si comentarii >http://www.cinemarx.ro/filme/Dexter-Dexter-388337.html? pareri
Mie imi place pentru ca e foarte bine regizat, actori foarte buni, te tine in suspans, totul e prefect, recomand!
2). Prison Break >
http://www.imdb.com/title/tt0455275/
-pareri, http://www.cinemarx.ro/filme/Prison-Break-Evadarea-386935.html? pareri

Te tine in suspans, actori de nota 10 toti! e la fel ca si Dexter, perfect! (are tot ce vrei)!
3). The Unit, este vorba despre o echipa a truperlor speciale care actioneaza sub acoperire. si au tot felul de misiuni! e interesant!;)

| roxanamariaa a răspuns:

Prison Break.
Este un serial super realist care merita vizionat. Imi place la nebunie! Da dependenta laughing

| IonescuAdriana78 a răspuns:

Imi place Suleyman Magnificul pentru ca este un actor cu ochii albastrii.

| Pufuletmic a răspuns:

Suleyman Magnificul este un film recomandat pentru totta lumea, are la baza drama, suspans etc. E un film care merita cu adevarat audientele sale!