| RegeleRasului a întrebat:

Cate filme sunt cu saga amurg?

8 răspunsuri:
| alyna a răspuns:

Twilight -Amurg
New moon-luna noua
Eclipse-eclipse
Breaking down 1, 2-zori de zi

| NoMusicNoLife a răspuns:

4:
1.Saga Twilight: New Moon
2. Saga Twilight: Eclipse
3: Saga Twilight: Breaking Dawn part 1
4. Saga Twilight: Breaking Dawn part 2

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carti:4
filme aparute:2 si din cate am auzit ar vrea sa scoata tot 4 filme pe baza cartilor
Saga "Amurg/ Twilight" va cuprinde cinci filme, dintre care trei au fost deja confirmate de producatorul Summit Entertainment, a declarat actorul Boo Boo Stewart, care va face parte din distributie
incepand cu episodul "Eclipse", al treilea din serie, informeaza accesshollywood.com.

"Vor mai urma trei filme", a anuntat actorul Boo Boo Stewart intr-un interviu. Urmatoarele doua episoade se vor intitula "Eclipse", respectiv "Breaking Dawn".

Boo Boo Stewart va interpreta personajul Seth Clearwater in episoadele 3 - 5 ale seriei "Amurg/ Twilight", franciza bazata pe romanele scriitoarei Stephenie Meyer, relateaza Mediafax.

Deocamdata Summit Entertainment a confirmat doar productia primelor trei episoade - "Twilight", care a fost deja lansat, "New Moon", care va fi lansat pe 20 noiembrie, si "Eclipse".

A patra carte care incheie ciclul seriei semnate de Stephenie Meyer se numeste "Breaking Dawn". Inca nu se stie daca va urma o a cincea carte, cu un nou fir narativ, sau daca se va urma tiparul francizei "Harry Potter" si ultima carte va fi transformata in doua filme.

Boo Boo Stewart va debuta in seria "Amurg/ Twilight" cu filmul "Eclipse", al treilea din serie, care va fi lansat in cinematografe in mai 2010.

Seria "Amurg/ Twilight", destinata adolescentilor, prezinta povestea de dragoste dintre un vampir si o muritoare.

Un adevarat fenomen in Statele Unite, filmul "Amurg/ Twilight" a inregistrat incasari de peste 70, 5 milioane de dolari in primele trei zile de la lansarea in cinematografele nord-americane. Cu peste 30 de milioane de dolari incasati doar in ziua premierei, productia Summit Entertainment s-a clasat pe locul al treilea in topul vanzarilor online de bilete, imediat dupa "Star Wars: Razbunarea Sith" si "Cavalerul Negru/ The Dark Knight".

Summit Entertainment a dorit ca fiecare roman sa fie adaptat de cate un regizor diferit si i-a incredintat lui Chris Weitz, realizatorul comediei "Placinta americana" (1999), regia celui de-al doilea film, "Twilight - New Moon".

Al treilea film al seriei, intitulat "Eclipse", va fi regizat de David Slade, un cineast specializat in filme horror.

Imi dai funtita?

| ● Ďعw a răspuns:

Vampire Diaries
queen on the damned
the convenant
underworld evolution
interview with the vampire
True Blood
sper ca o sa-ti placa happy

| WithoutYou a răspuns:

4. primul se numeste twilight (amurg), al doilea new moon (luna noua), al treilea eclipsa (eclipse) si al patrulea breaking down (zori de zi). al paatrulea nu a aparut inca, urmeaza sa apara.

funda?

| RegeleRasului explică:

Si daca sunt mai multe de unde le pot lua?

| RegeleRasului explică:

Iar un site de unde le pot lua?