| anaaremultemereverzi a întrebat:

Cateva intrebari despre Naruto.
1. Se stie de ce boala suferea Itachi?
2. Cand apare Boruto la noi?
3. Credeti ca Amaterasu poate fi folosit impotriva lui Susano?
4. Cand estimati incheierea Shippuden?
5. O sa mai asteptam inca 14 ani ca sa aflam daca Sasuke si Naruto sunt morti? (Adica in Boruto asa se zvoneste desi imi este incredibil de greu sa cred ca CEI MAI PUTERNICI ninja sunt papa dupa Kaguya, Danzo, Orochimaru, razboi (cu care s-au confruntat super devreme)
6. Manga Boruto a aparut?
7. Se mai aude ceva de filme Naruto?
8. Ce s-a intamplat cu Kirin (dragonul fulger folosit in lupta cu Itachi?) adica e la fel de puternic ca Amaterasu si este genial, dar in ultimul timp avem parte NUMAI de fillere ...am si uitat actiunea sincer. Prea il lungesc si se vede grav. Imi e dor de zilele in care muream efectiv in fata PC-ului la o lupta. In fine, sper ca Boruto sa nu ajunga la fel.

Răspuns Câştigător
| DarthNiger a răspuns:

1.Corpul lui Itachi nu poate sa faca fata puterii oculare...a evoluat extrem de repede iar corpul sau a cedat extrem in momentul in care a deblocat Susanno, asta este doar o teorie nu este nimic sigur
2.Pai depinde la ce te referi...filmul cu Boruto deja a aparut, poate te referi la Boruto Manga, nu e nimic sigur...cel mai probabil anul viitor deoarece nu sunt destule capitole facute
3.Amaterasu ar putea fi blocat deoarece Susanoo are un fel de scut care se numeste Yata Mirror, este un scut invizibil care este invincibil impotriva oricarui tip de jutsu, deci este inutil sa folosesti amaterasu impotriva unui Susanoo, mai ales impotriva unui Susanoo in forma finala
4.Pai tinand cont ca acum sunt filere, seria Shippuden s-ar putea incheia probabil peste 3-4 luni, doar daca nu o sa mai fie filere, daca filere acestea tin cel putin 2-3 saptamani atunci seria ar putea sa intarzie, din punctul meu de vedere ar trebui sa incheie cat mai repede, deja a ajuns teribil de enervant
5.Din pacate zvonul cum ca Naruto o sa moara, e adevarat, insa nu am auzit sa moara Sasuke...Naruto va fi omorat de Kawaki, un nou inamic din Boruto Manga, dar inca nu se stie de unde a aparut si care este scopul sau...
6.Da aparut, dar doar 2 capitole deocamdata uite site-ul: http://www.mymanga.me/manga/Boruto_Naruto_Next_Generations/1/1 te las pe tine sa citesti ca sa nu dau spoilere
7.Acum a aparut filmul The Last-Naruto the Movie, probabil acum urmeaza filmul cu Boruto
8.Kirin este un jutsu extrem de puternic, poate la fel de puternic ca Amaterasu, foloseste fulgere naturale pe care le manipuleaza folosind unde de chakra, in momentul in care Kirin loveste tinta, cel putin 1/1000 de fulgere ating tinta.Atunci cand nu sunt nori pe cer ca sa poata forma Kirin-ul, poate folosi o tehinica de foc foarte puternica, ca sa produca ploaie si furtuna...aceasta abilitate necesita foarte mult timp, dar asa cum am zis la fel ca Amaterasu, impotriva unui Susanoo nu este asa de puternica, insa poate face ravagii si daune uriase unui Susanoo in forma intai, iar in legatura cu Boruto la fel sper si eu...sa nu fie la fel de incarcat cum e Shippuden, dar daca ajunge si Boruto in studiourile Pierrot, atunci putem sa ne dam cu capu' de pereti, fiindca va ajunge ca Shippuden

| DarthNiger a răspuns (pentru DarthNiger):

Am uitat sa zic ca site-ul cu Boruto Manga este in limba engleza, in romana nu a aparut...iar site-ul pe care l-am dat este un fel de pre-order sa zic asa...deocamdata nu a aparut Boruto Manga, dar poate fi citit 1 sau 2 capitole, urmatoarele nu se stie cand o sa apara

| anaaremultemereverzi explică (pentru DarthNiger):

Suuuper, mersii mult de tot! Genial.

| DarthNiger a răspuns (pentru anaaremultemereverzi):

Ma bucur ca ti-am fost de ajutorwinking

4 răspunsuri:
| IseeVoices a răspuns:

1. Nu stiu
2. Filmul a aparut deja dar are audio in coreana daca vrei sa-l vezi du-te pe deseneanime, ro
3. Da, dar nu are rost pentru ca nu ar trece de susanoo
4. Maxim 2 ani cu fillere
5. Nu au cum sa moara mai ales naruto care e personajul principal
6. Doar in engleza din ce stiu eu.
7. Boruto este ultimul film
8. Da e pacat de Kirin l-au folosit numai odata, dar asta e nu ai ce face. Cat despre boruto daca va aparea un anime in care continua despre viata lui probabil va fi dupa cativa ani de la terminarea Shippuden ca sa avanseze manga.