| AnyaLyzzy a întrebat:

Ce anime-uri romantice mai stiti?

Răspuns Câştigător
| Bezea a răspuns:

Nodame Cantabile > are 3 sezoane(daca nu iti place muzica clasica nu te uita)
Clannad
Spice and Wolf
Myself; Yourself
Lovely Complex
Toradora!
Peach Girl
Love Hina
Aishiteruze Baby
Midori no Hibi
Air
Da Capo

Ok ma opresc aici sunt mult mai multe dar acum depinde si ce anume fel de romance cauti.

4 răspunsuri:
| Insomnii a răspuns:

Nana, vampire knight, love berish, desiderio, un segreto x2, love celeb etc...
sunt foarte multe astea sunt doar cateva.
pup
P.S. fundita? :X

| loveiseverything a răspuns:

Sa ma gandesc la unele care nu au fost postate deja :
A tale of memories(trebuie sa-l vezi neaparat pe asta, e foarte profund)
Gravitation (Boys love, sunt baiat si mi-a placut anime-ul asta : ))) e funy si e si destul de romance. oricum unul din baieti arat ca o fata asa ca poti pretinde ca e o fata daca nu-ti plac sau nu ai vazut pana acum Yaoi /boys love anime)
Kimi Ni Todoke
5 centimeters per second (un film anime)
H2O Footprints in the Sand
Lamune
Myself Yourself
Sper ca o sa-ti placa!

| cyadron a răspuns:

Salut! Ghost in the shell ai vazut?

| asdfghjhghkjj a răspuns:

Foarte multe! happy
1 kaichou wa maid sama(ESTE UN ANIME SUPERB)
2 bokura ga ita(o poveste cam incalcita)
3 inuyasha(si final act)
4 zero no tsukaima (romantic si comedie)
5.shugo chara
6 Lovely Complex
7 Clannad(mai multa drama)
8 Midori no Hibi(destul de romantic si foarte amuzant)

pai...acum caut si eu altele x) oricum, sper sa te uiti la ele pentru ca sunt grozave, crede-ma, merita! happy