| anonim_4396 a întrebat:

Ce documentare spirituale,interesante stiti? Documentare despre vise,reincarnare,moarte clinica,energii, etc.

6 răspunsuri:
| BlackSulphur a răspuns:

Majoritatea-s abureli ieftine, sau cel putin contin date eronate/ alterate...

| anonim_4396 explică (pentru BlackSulphur):

Perfect de acord cu tine!

| albaKiara a răspuns (pentru BlackSulphur):

Stii numai sa comentezi si sa distrugi sperantele de fericire ale persoanelor?

| chazz a răspuns (pentru BlackSulphur):

Salut fratica :*, de unde stii ca nu exista "paranormal", nu-s un crestin disperat dar cred in Dumnezeu...

| BlackSulphur a răspuns (pentru albaKiara):

Da, stiu sa aduc lumea la normal si realitate, decat sa le bag de mici ideea ca exista un doamne-doamne care ne iubeste, in ciuda faptului ca lumea moare pe capete de crime, prostie, boli, razboaie, multe razboaie fiind din cauza religioasa! Tu ramai in lumea ta si nu te mai baga, caci nici macar paralele nu sunt lumile astea 2, ci necoplanare.

| BlackSulphur a răspuns (pentru chazz):

Exista, insa documentarele facute pe aceasta tema contin numai tampenii si inventii. Ii sugerez, decat sa asimileze informatie falsa, mai bine sa nu o aiba, deoarece poate declansa diverse probleme/ frici, mai ales cand este vorba de "paranormal". Cand lumea nu este in stare sa inteleaga un lucru, sau nu doreste sa il cunoasca, apare frica. Tocmai de aceea este cea mai buna arma de manipulare in masa.