| Yamx a întrebat:

Ceva documentare interesante?

23 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Aftermath-Population Zero; este un documentar post-apocaliptic, despre ce s-s-ar intampla daca rasa umana ar disparea de pe Pamant subit

Zeitgeist Addendum-conspiratii, spalare pe creier, suntem controlati de niste ovrei mizerabili, bancile sunt nasoale, cu alte cuvinte, adevar

Toate documentarele Zeitgeist sunt excelente, parerea mea.Mai deschid niste ochi.

| harciog a răspuns:

Multumesc pentru intrebare, nota 10 dar mai ales multumesc enorm tuturor care au participat cu raspunsuri si linkuri.Sarbatori fericite tuturor.

| Hombre a răspuns (pentru harciog):

Un documentar despre cum se fabrica vodka nu vrei mah?

| harciog a răspuns (pentru Hombre):

Cind se termina postul poate, dar ce naibii ar trebui sa mai vad cind stiu deja toate disteleriile?

| harciog a răspuns (pentru Hombre):

Banuiesc ca votca face minuni in oxigenarea pieptului siliconat.Eu nu mi-am siliconat decit ouale de paste.

| Hombre a răspuns (pentru harciog):

Ahaaa, femeile se intrec care mai care in ţâţoaie si tu vrei sa fii cel mai tare-n coa...pardon oo.

| Shammal a răspuns:

Http://vimeo.com/25068321; What the Bleep Do we know;

| nesuferit a răspuns:

throw the wormhole
A fost acum ceva timp si pe pe discovery

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The biginning and spreading of Cokes
http://i39.tinypic.com/260akxl.jpg
Este un documentar care explica aparitia si migrarea cocalarilor pr1ntz3selor si p1tz1poanc3lor din Koloszvar(Klausemburgo sau Clujul de azi) pe tot cumprisul tarii pana peste oshian chiar si in "State"(asa cum zicei unii din voi) si America centrala(pitbull).
Acest documentar dezvolta aparitia si evolutia cunoscutului Homo-retardus sub influenta anumitori stimuli exteriori gen manele, manele underground, poptrash, euro-trash, si tot odata importanta look-ului data de ochelarii de soare cumparati de la cea mai inrudita subrasa a lor homo-imb3c1lus-tz1ganus. Mai prezinta explicatiile mistice a peretarul cu rapirea din serai, bibelourilor cu pesti sau chiar soba de teracota de pe fundalul pozeler pe care se afiseaza.
E destul de informativ documentaru.

| Hohenheim a răspuns (pentru anonim_4396):

Este un documentar despre animale! Modul lor de a "gandi" si comportamentul lor in prezenta formelor de viata inteligente.
Destul de interesant dar si trist in acelasi timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai botox la buze sau esti constipata? este si asta o conversatie interesanta

| iKronstadt a răspuns:

Urmărește toată conferința, iar felul tău de a vedea lucrurile se va schimba radical. http://www.youtube.com/......p?/results

| Hohenheim a răspuns:

Illuminati - The music Industry exposed.
Zetgeist, toate. Sunt 3 sau 4 filme.
Ancient aliens, este un serial. Actual sunt la sezonul al 4-lea.
Into the univers with Stephen Hawking.
Dupa parerea mea, aceste documentare sunt foarte interesante!

| Tynnna a răspuns (pentru Hohenheim):

Pe primul am vrut sa i-l recomand si eu

| ExXify50 a răspuns:

Uite aici ceva documentare interesante. http://filmedocumentare.com/filme-a-z/

| Illvix a răspuns:

Http://topdocumentaryfilms.com/living-end-times-slavoj-zizek/
- Pentru a intelege ce se intampla acum cu lumea.
http://topdocumentaryfilms.com/the-trap/
- Cum a functionat sistemul pana acum.
http://topdocumentaryfilms.com/the-century-of-the-self/
http://topdocumentaryfilms.com/a-class-divided/
- Despre manipularea psihologica a individului si a colectivului.
! Necesita un efort intelectual ridicat.

| claudiav a răspuns:

The September Issue! Documentarul este vorba, in mare, despre Anna Wintour, redactorul sef de la Vogue, adica cel mai puternic si cel mai de influenta om din lumea modei, pentru ca ea este persoana care stabileste fiecare trend, vede colectiile marilor designeri inainte si indeparteaza ce nu ii place. Ea este personajul interpretat de Meryl Streep in,, Diavolul se imbraca de la Prada", Miranda Presley. Rece si severa, Anna Wintour reuseste sa faca din Vogue cea mai vanduta revista din lume, intrecand Elle, Harper’s Bazaar si Mirabella.

| larisadya a răspuns:

Nu stiu daca ai vazut documentarul despre delfinii din Taiji e destul de vechi ..eu anul acesta l-am vazut numa :)) oricum e frumos documentarul dar si trist:| il gasesti pe http://www.takepart.com/cove :D

| DexterCLICK a răspuns:

Journey to the edge of the universe.

| Bianca101 a răspuns:

Home - un documentar extraordinar. L-am vizionat la un curs, la facultate, documentar in care am vazut niste imagini incredibile de pe tot pamantul. Ce il face atat de interesant, e ca intreg documentariul este realizat din aer (elicopter, avion, satelit, etc). Recomand!