| KiduuxD a întrebat:

Ce filme de aventură știți? Vreau și eu câteva exemple. Gen : Stăpânul Inelelor, Narnia, Epic, Pirații din Caraibe. Iubesc foarte mult filmele în care merg prin păsuri cum sunt în filmele enumerate mai sus.
Cine îmi dă cele mai frumoase filme, dau fundăă big grin!

Răspuns Câştigător
| suffarstar a răspuns:

Nu prea mai gasesti din astea. Iti recomand Serialul Robin Hood,filmul King Kong (regizat tot de Peter Jackson,cel care a facut The lord of the rings) Apocalypto (nu e apocaliptic, nu are legatura cu asta, e aventura) The hobbit. Au mai aparut in ultimul timp filme de aventura gen fantastic, dar nu ma pot pronunta, sunt filme de 90 de minute care nu aduc nimic nou da, in fine: Jack the giant slayer, Hansel and Gretel: Witch Hunters.
Repet, daca ai rabdare, urmareste serialul Robin Hood (2006),e foarte frumos, nu te uita la trailere, pentru ca majoritatea sunt spoilere(spun lucruri gen cum se termina). Cred ca il poti vedea pe Vplay.

7 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Greseala mea, am uitat de faimosul Harry Potter, daca nu ai vazut seria, trebuie sa o vezi urgent!

| LivingLouder a răspuns:

Hobittul
Harry Potter
Now you see me

| deny2013 a răspuns:

''Now you see me''.Mie mi-a placut foarte mult si scper ca si tie!

| ioanaAn a răspuns:

Ai putea incerca si cateva seriale in genu : games of thrones, white queen

Filme : Pan’s Labyrinth
The Avengers,
Time Bandits,
Beautiful Creatures,
Solomon Kane,
Man of Steel
The Twilight Saga 4: Breaking Dawn 2,

| Madrill a răspuns:

Pathfinder
10.000 bc
Outlander
Prince of Persia the sands of time

| agentul007 a răspuns:

National Tresure 2004
National Treasure 2: Book of Secrets
(2007)
The Librarian: Quest for the Spear (2004)
The Librarian: Return to King Solomon's Mines (2006)
The Librarian: The Curse of the Judas Chalice (2008)
The Hobbit

| Dastlast a răspuns:

A Knight's Tale merita vazut si revazut!