| Bogdanel97 a întrebat:

Care stiti niste filme care au fost facute dupa diferite carti? (exceptie: Jocurile Foamei, Divergent, Piratii din Caraibe, Cronicile din Narnia, Stapanul Inelelor, Instrumente Mortale, Maze Runner si Eragon pe care le-am vazut si am citit si cartiile). De preferat SF, dar si altele. Funda+vot.winking

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Now Is Good (2012/dupa cartea Before I Die de Jenny Downham), The Fault In Our Stars (2014/după cartea cu același nume de John Green), If I Stay (2014/autor carte Gayle Forman), Endless Love (2014/autor Scott Spencer), The Host (2013/autor - Stephenie Meyer), Never Let Me Go (2010/autor Kazuo Ishiguro), The Spectacular Now (2013/autor Tim Tharp), The Perks of Being a Wallflower (2013/autor Stephen Chbosky), The Giver (2014/autor Lois Lowry), John Carter (2012/după cartea Under the Moons of Mars de Edgar Rice Burroughs)

6 răspunsuri:
| William a răspuns:

"Robinson Crusoe", "Contele de Monte Cristo", "Cei trei muschetari", "Mizerabilii", "The Green Mile", "I am legend", "Pe aripile vantului", "Twilight", "The Da Vinci Code", "Angels and demons", "Morometii", Padurea spanzuratilor", "The Godfather", "Parfum: Povestea unei crime", "Amintiri din copilarie".

| RobertMoon a răspuns:

Harry Potter...

| piratuu a răspuns:

Jocul lui Ender (Ender's Game)

| Love4Music a răspuns:

Hobitul, The host...

| Mariapetrupanainte a răspuns:

Tess D'urberville de Thomas Hardy, Jane Eyre de Charlotte Bronte, La rascruce de vinturi de Emily Bronte fimul il gasesti mai usor cu numele Грозовой перевал

| NoName6030 a răspuns:

Cartile cu vraciul (Ucenicul Vraciului,...), The Fault in Our Star