| anonim_4396 a întrebat:

Ce filme( nu seriale) cu vampiri stiti? ( daca se ppoate de dragoste in afara de new moon/ twilight)

11 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

The Lost Boys, Near Dark, Fright Night, Vampires(1998), Buffy the vampire slayer(filmul, cel cu Kristy Swanson), cele mai multe filme cu vampiri sunt comedii negre ori horror-uri unde vampirii trebuie ucişi, ideea asta cu vampirul tânăr, frumos, tenebros, sexy şi care nu vrea decât să te iubească e mai nouă...

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Nu prea sunt filme cu vampiri de dragoste. Dar o sa-ti spun cateva care mi'au placut mult:
Underworld (e superb e femeie in rolul principal de aia nu i'a placut lui @nolimitshee hee )
Qween of the damned
Interview with a vampire
Van Helsing(i'am vazut numai trailer'ul si mi-am propus sa'l vad acum seara)
Bloodrayne
Ultraviolet(nu's chiar vampiri da merge laughing )
Vizionare placuta happy... si uita'te la Underworld neaparat happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

The vampire diaries, true blood

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asistentul vampirului

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

True blood, the vampire diaries

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Moonlight

| Gabystelistu95 a răspuns:

1. Let the right one in (2008)
2. Queen of the damned (2002)
3. Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles (1994)
4. Blade (1998)
5. Shadow of the vampire (2000)
6. From Dusk Till Dawn (1996)
7. Underworld (2003)
8. Day Watch (2006)

| onikangel a răspuns:

Kiss of the vampire.

| nolimits a răspuns:

Nu prea sunt filme cu vampiri doar daca nu ai vazut underworld ( care mie nu prea mi-a placut) dar de dragoste stiu multe... i could never be your woman sau penelope is destul de dragute( penelope fiind o fata draguta cu un rat de purcel, nu un vampir care se hraneste cu sange)

| beiby20 a răspuns:

Twilight ( e super love struck ) sau The last song (ultimul cantec) sunt super incearca primul este cu vampiri fundita the bestlove strucklove strucklove struck

| b0gg a răspuns:

Ce imi vine in minte este : Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles.
Altceva nu imi amintesc cu vampiri care sa nu fie serial.