| PsychoDreamer a întrebat:

Ce filme Romanesti ati privit, si care ati recomanda?

Răspuns Câştigător
| iulia05 a răspuns:

Lacrimi de iubire(este un serial de dragoste jucat de adela popescu si dan bordeianu), iubire ca-n filme(este un serial pentru adolescenti, cu muzica, etc. e misto big grin), poveste de cartier(asta este film are si manele daca iti plac), weekend cu mama( asta este un film bestial si te va impresiona mai ales la sfarsit, in principal joaca adela popescu), numai iubirea (serial), eu cand vrau sa fluier fluier (un film despre un baiat care a intrat in puscarie si care se indragosteste, desi are inima de piatra, este interesant, dar nu este cine stie ce, vezi k are si injuraturi...si cam atat am mai vazut dar nu prea imi mai aduc aminte daca mai gasesc sau imi reamintesc vreunul o sa iti scriu. sper ca te-am ajutat. pup :* fundita daca vrei! plizz

4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Uite aici o lista :

Principii de viata (2010)
The Godmother (2011)
Eu cand vreau sa fluier, fluier (2010)
Poker (2010)
Poveste de cartier (2008)
Ion: Blestemul pamîntului, blestemul iubirii (1979)
Iubire ca in filme (2006)
Garcea si oltenii (2001)
Lacrimi de iubire (2005)
Boogie (2008)
Weekend cu mama (2009)
Cu un pas inainte (2007)
Supravietuitorul (2008)
Carol 1 (2009)
Silent Wedding (2008)
Pacala se întoarce (2006)
Inapoi in cartier (2006)
Nea Marin miliardar (1981)
17 - o poveste despre destin (2008)
Restul e tacere (2007)
Legaturi bolnavicioase (2006)
Patul lui Procust (2001)
Legiunea straina (2008)
Italiencele (2004)
4 luni, 3 saptamâni si 2 zile (2007)
Schimb valutar (2008)
Filantropica (2002)
Autobiografia lui Nicolae Ceausescu (2010)
Trandafirul galben (1982)
Marti, dupa craciun (2010)
Milionari de weekend (2004)
Trei frati de belea (2006)
Padurea spânzuratilor (1966)
Orient Express (2004)
Daria, iubirea mea (2006)
Politist, adj. (2009)
Francesca (2009)
Balanta (1992)
Cea mai fericita fata din lume (2009)
Vine politia! (2008)
Pacatele Evei (2005)
Dupa ea (2007)
Noi, cei din linia întîi (1985)
Pescuit sportiv (2007)
Meseriasii (2006)
Cum mi-am petrecut sfarsitul lumii (2006)
Margo (2006)
Loverboy (2011)
Examen (2003)
The Death of Mr. Lazarescu (2005)
Ticalosii (2007)
Om sarac, om bogat (2006)
A fost sau n-a fost? (2006)
Marilena (2008)
15 (2005)
Beyond America (2008)
...nu le-am vazut pe toate, dar daca este sa iti recomand ceva. atunci acel ceva este 4 luni 3 saptamani si 2 zile ...eu cand vreau sa fluier fluier, amintiri din epoca de aur. ..si toate colectia B.d

| VladimirPutin a răspuns:

Nu prea găsești pe net românești

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Sal,daca vrei sa razi vizioneaza toata colectia B.D.(brigada diverse)

| PaulCCraciun a răspuns:

Cica "Poveste de cartier", cat de cocalar trebuie sa fie cineva sa se uite la asa "capodopera". Recomand cu caldura comediile B.D. si Nea Marin Miliardar iar actiune, tot ce inseamna Sergiu Nicolaescu( mai putin Supravietuitorul, care dupa parerea mea nu e foarte reusit). Despre B.D., le-am vazut de nenumarate ori si tot rad cu pofta cand vad unul; Toma Caragiu si Dem Radulescu, cei mai buni. Spor la vizionat.