| nataliaduchess a întrebat:

Ce filme romantice/de dragoste v-au placut cel mai mult si mi le puteti recomanda si mie? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Konata a răspuns:

Filme de dragoste:
Sweet November
P.S. I Love You
Titanic
Midnight in Paris
The Artist
The Vow
Seeking a Friend for the End of the World
Big Miracle
Million Dollar Baby
One Day
The Curious Case of Benjamin Button
Titanic
The Rum Diary
Moulin Rouge!
Julie & Julia
Vicky Cristina Barcelona
Pride & Prejudice
It's Complicated
The Next Three Days
Burlesque
Remember Me
Perfume: The Story of a Murderer
Candy
Il profumo del mosto selvatico
Yes Man

Romanze( carti) de dragoste: o scrisoare de dragoste-mihail drumes; invitatie la vals- mihail drumes; Elevul dima dintr-a saptea- mihail drumes, casatorie de dragoste- vasugi, ion- liviu rebreanu; romanul adolescentului miop- mircea eliade; umbrele trecutului- mary jo putney; anotimpul regasirii- sarah jio; o dragoste- dino buzatti; Mandrie si prejudecata – Jane Austen; Anna Karenina – Lev Tolstoi; La rascruce de vanturi – Emily Bronte; Mitreyi – Mircea Eliade; Pe aripile vantului – Margaret Mitchell; Adam si Eva – Liviu Rebreanu; Dama cu camelii – Alexandre Dumas; Dragostea nu moare - Maitreyi Devi; Nunta in cer – Mircea Eliade. Lectura placuta! love struck Sper sa-ti fie pe plac si filmele si cartile.

18 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Titanic
Remember me
A walkto remember
If only
Dear John
Love Story
The notebook
P.S:I love you
Pride and prejudice

Vizionare placuta big grin

| Pricked a răspuns:

A walk to Remember
Keith
Titanic

Vizionare placuta!

| BIack a răspuns (pentru Pricked):

Twilight de la primul episod la ultimul uitate
e si cu lupte
dar si cu dragoste
sper ca iti place

| Pricked a răspuns (pentru BIack):

Si ce-mi spui mie asta?

| ema1ih a răspuns:

Remember me
Fantoma mea iubita - e azi pe pro tv la 4:45

| FadetoBlack a răspuns:

Dear John
Wuthering Heights
The notebook
A walk to remeber
Remeber me
One Day
Serendipity
The vow
If only
Titanic

| Pinguuuin01 a răspuns:

remember me, a city of angels, the notebook, love story 2007, if only, dear John, one day si the vow. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fantoma mea iubita(este astazi la 16:45 pe ProTV) e tragic

| NevastuicAaA a răspuns:

SexDrive-aventura,comedia,romanta.

| FuckSchool a răspuns:

Paii : A walk to remeber
Remeber me
One Day
Titanic ( a fost super )
Juramantul, etc.

| Deliadelias a răspuns:

The notebook
Ps i love you
CLAR, astea 2 sunt cele mai frumoase!
Si Titanicul, bineinteles, dar sunt sigura ca l-ai vazutlaughing :X!

| elysi a răspuns:

Pride and prejudice (2005)
Silk (2007)

| Conner a răspuns:

The Notebook, A Walk To Remember, Waiting For Forever, Restless o zi buna happy

| Miki280 a răspuns:

Love Story.

| AnyAda a răspuns:

Letters to Juliet
Remember me
The notebook
A walk to remember
Sweet november
Dear John
Keith
The vow
If only
Autumn in New York

| HelloKittyscoala123 a răspuns:

Poti sa urmaresti: Pe aripile vantului,Titanic, Buna! Ce mai faci?, Liceenii (e preferatul meu), Declaratie de dragoste, Cleopatra(este exceptional! Este vorba si despre razboi, dar si despre dragostea Clopatrei pentru Antoniu.O sa vezi), Juramantul, Lacrimi de iubire, Alo? Ati gresit numarul! Merit fundita?

| BIack a răspuns:

Twilight
e si de dragoste si cu lupte

| pufarinaeu a răspuns:

Buna...pe aripile vantului sau casablanca sunt frumoasehappy dar mie cel mai mult mi.a placut twilight breaking dawn 2 sper ca te.am ajutat:*