| Anonimul8091231 a întrebat:

Ce filme si seriale de dragoste imi recomandati?

10 răspunsuri:
| Serket a răspuns:

Outlander

| Apokales a răspuns:

Two Lovers
Her (2013)
Silver Linings Playbook
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
Lolita (1997) - (este un caz de pedofilie, dar considerat ca fiind unul de dragoste) de la filmul asta vine si termenul de "loli", ma rog, de la romanul lui Vladimir Nabokov, ca dupa el este facut.
50 First Dates
Ghosts of Girlfriends Past
The Theory of Everything

| MeisterSchnitzel a răspuns:

În fiecare zi, de la ora 17, mama se uită la o telenovelă indiană pe "Pro TV". Este de dragoste (am prins câteva scene), poate-ți place. Mie mi se pare penibilă, dar, cum spunea și vorba aceea în latină, gusturile nu se discută. Vizionare plăcută!

| Devil21 a răspuns:

Five feet apart
Endless love(pref meu)
Blue Lagoon(pref meu)
Amar
Notebook(pref meu)
After

| CostinAlamariu a răspuns:

Les Miserables

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Buna! Pai am asa...
-A Walk To Remember
-Keith
-The Notebook
-Ghost cu Demi Moore
-Titanic
-Never Let Me Go
-Me Before You
-Romeo and Juliet(1968)
-Remembre Me
-Friends With Benefits
-Seria Twilight
-Eternal Sunshine Of The Spotless Mind
Serial de dragoste am vazut TERESA
Si mai am filme de la bollywood de dragoste ca eu mai multe am urmarit de la bollywood si am asa...
-Bewafaa
-Mohabbatein
-Om Shanti Om
-Fanaa
-Kabhi Khushi Kabhie Gham
-Yaadon Ki Baaraat
-Kabhi Alvida Naa Kehna
-Kal Ho Naa Ho
-Veer Zaara
-Dilwale Dulhania Le Jayenge
-Tere Naam
-Baghban
-Kuch Kuch Hota Hai
-Dhoom 1
-Dhoom 2
-Bajrangi Bhaijaan
-Asoka
-Dil Se
-Hum Dil De Chuke Sanam
-Devdas(la filmul asta am plans maxim)
-Aradhana
-Raja Hindustani
-Chalte Chalte
-Phir Milenge
-Umrao Jaan
-Chori Chori Chupke Chupke
-Tumko Na Bhool Paayenge
-Lucky No Time For Love
-Dil Ne Jise Apna Kaha
-Hamara Dil Aapke Paas Hai
-The Mistress of Spices
P.S.Toate sunt de dragoste, unele dintre ele sunt si triste.
Vizionare Placuta!

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

Salutare! :) Îți recomand 3. :D

-Worlds Aparts(To verdener), adică lumi paralele. :)
-Tres metros sobre el Cielo. :D
-A walk to remember. :)

Primul este despre o fată, :D martoră a lui Iehova ce se îndrăgostește de un băiat din lume. :) Religia nu îi permite și o exlud, nemaiavand contact cu ea nici membrii familiei. :D Lupta ei se dă între a face ce simte și a face ce trebuie, și nu uită că :) "O acțiune morală se bazează în primul rand pe emoții, nu doar pe idealuri de justiție. :)

Al doilea este un film trist, care te face să plângi. :(

Iar ultimul este un film creștin, :) despre o fată și un băiat și ea moare de cancer și el se pocăiește. :D

Totuși, cel mai mult, recomand drama, To verdener (film din Danemarca) :D

https://www.google.ro/......ps?/search Funda? :D

| Anonimul8091231 explică (pentru 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90):

Poti sa imi spui te rog cum se numeste al doilea film? Nu cred ca ai scris cum se numeste...

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns (pentru Anonimul8091231):

Trei metri deasupra cerului. happy