| AngelHugz a întrebat:

Ce filme v-au impresionat si de ce?

Răspuns Câştigător
| Konata a răspuns:

Buna!
M-au impresionat in viata asta doar 2 filme: primul este Jhonny Q. Este o poveste despre doi parinti care au un copil bolnav de inima. La un moment dat are nevoie de un transplant de inima iar acea operatie costa nu stiu o gramada de bani. Parintii fac tot ce pot insa nu pot sa faca rost de bani. Tatal baiatului de 8 ani ia prizonieri in spitalul orasului si ameninta cu moartea daca fiul lui nu va fi salvat. Face acest lucru deoarece un avocat si-a batut joc de el si a dublat suma operatiei fara ca acesta sa stie. Ostatici inteleg situatia si incearca sa-l incurajeze. Intretimp politiail asteapta la usa spitalului dar el la un moment dat decide sa-si doneze inima ca sa-si salveze fiul. Unul dintre ostatici avea un pistol asa ca este obligat de tatal lui ( numit Jhonny Q) sa-l impuste ca sa-i salveze ful. In momentul acela sotia afla ca cineva a avut un accdient si ca a sosit o inima noua care este gata de pus in pieptul baietelului. Barbatul este salvat si copilul de asemea.Barbatul este iertat, sta cateva luni in puscarie si apoi isi reia viata. Este foarte impreionant. Chiar daca pare banal este special love struck.

Al doilea film impresionant a fost Foret Gump, Este vorba despre un barbat handicaat care este totusi acceptat de multi pentru abilitatea acestuia de a fugi.Se inscrie la o echipa de baseball unde invinge toate reordurile gratie abilitatii lui. trece prin mai multe peripetii si se indragosteste, merge la armata unde isi salveaza colonelul care il ameninta ca-l omoara. este mai lung filmul.

Am uitat! Mai este inca un film care m-a impresionat foarte mult: Povestea stranie a lui Benjamin Button. Este vorba despre un copil care s-a nascut batran adica cu riduri si cu par alb. Acesta este abandonat de parinti langa o barca. o familie il gaseste si decide sa aiba grija de el. In timp ce creste arata ca un om batran cu par alb, risuri si dificultati de vorbire. Insa dupa c creste isi da seama ca intinereste pe zi ce trece devenind tanar la floarea varstei. In loc sa imbatranesca el redevea copil pana a ajuns intr-un stadiu incat sa uite sa vorbeasca. intr-un sfarsit moare sub forma de bebelus. este foarte frumos. Am plans la asta. :X

10 răspunsuri:
| Antoniacopiluța a răspuns:

Titanic.
Am si plans.
De ce?
Păi a fost un film real si frumos.
O seară bună!

| MadalinaElly a răspuns:

Buna,pe mine m-a impresionat cel mai mult :king kong,
este un film deosebit care ai sa inveti ceva din el... sper sa-ti placa happy

| Iulian03 a răspuns:

Spiderman..Stiu ca sunt trucaje, dar sunt foarte reusite de exemplu
Cand arunca plasa
Cand salveaza lumea.

| Hevnoraak a răspuns:

Incepțion pentru mine este cel mai bun film pe care l-am văzut. Povestea este excepțională, la sfărșit nu mi-a venit să cred că s-a terminat, am rămas blocat, parcă vroiam să continue la nesfârșit ca un vis...Scenariul a fost excelent, foarte bine pus în practică, coloana sonoră pe măsură. Actori de nota zece.Îl recomand cu căldură nu are acțiune, dar tot filmul e un joc al minți.
Al doilea ar veni The Dark Knight Rises, făcut de același regizor ca și Incepțion.Filmul e execepțional, a terminat seria Batman cu stil.
Bane personajul principal din The Dark Knight Rises, ma făcut să ma simt intimidat.E prima dată când mi s-a făcut frică de un personaj dintr-un film pe care l-am urmărit.

| Zenicide a răspuns:

Braveheart - e povestea lui William Wallace un erou al Scotiei care a avut o viata grea dar in cele din urma a reusit ce si-a propus.

Snatch - umor negru, putin satir. Regizor Guy Rictchie si multi actori buni, pe scurt e un film despre prostia si lacomia omului happy

Lock, Stock and Two Smoking Barrels - Tot un film Guy Ritchie, seamana cu Snatch.

Layer Cake - e despre niste dealeri de droguri dar filmul e mai profund de atat, sunt niste sfaturi interesante si in acelasi timp adevarate despre viata.

| VampDiaries a răspuns:

1) Hanna
Foarte interesant filmul. Despre o fata care a crescut singura cu tatal ei intr-o padure inzapezita din Finlanda departe de populatie si educata pentru a fi un asasin desavirsit este trimisa intr-o misiune in jurul Europei intilninduse apoi cu tatal ei in Germania pe drum trecind prin multe obstacole.
M-a impresionat deoarece nu am mai vazut un film atit de interesant si captivant, l-am privit cu placere
2)Hachiko: A dog`s tale
Este o drama bazata pe realitate. Istoria unui ciine foarte mult atasat de stapinul sau care intr-o zi moare fiind la lucru iar Hachiko nu inceteaza sa-l astepte la acelasi loc unde il astepta mereu.
M-a impresionat acest film deoarece este foarte emotional si uneori chiar nu te poti abtine si plingi.
3) Jennifer`s Body
O majoreta se transforma intr-un ucigas datorita une trupe rock care au folosita drept jertfa la un ritual iar cea mai buna prietena a ei incearca sa-si fereasca boyfriend-ul ei de planurile criminalei si sa-i puna capat acesteia.
M-a impresionat mult deoarece datorita prietenei-monstru o fata mai retrasa s-a transformat in una batausa si neinfricata.
4)Chloe
Atunci cind David pierde avionul si ramane sa-si petreaca noaptea la New York ratand o petrecere-surpriza organizatăade sotie sa Catherine cu ocazia zilei lui de naştere, ea devine suspicioasa cu privire la fidelitatea barbatului ei si angajeaza o tinara pe nume Chloe pentru a incerca sa-l seduca.
M-a impresionat prin faptul ca indiferent de ce se intimpla Catherine ii ramine fidela sotului ei cu toate birfele pe care ile zicea Chloe.
5) DOA: Dead or Alive
Citiva luptatori profesionisti in artele martiale sunt alesi pentru a participa la un concurs de lupte insa sunt amgiti si le sunt furate furate tehnicile de lupte care mai sa fie transmise la toti luptatorii din lume
M-a impresionat ca in ciuda faptului ca era un concurs toti jucatorii s-au implicat in salvarea vietii unui altuaia de la moarte.
Sper sa-ti placa, le-am vizionat si eu personal si iti urez vizionare placuta

| Alexaaandraaa a răspuns:

The last song, am plâns la el. sad O adevărată lecție de viață și ador filmele de genu. Pup!:*

| FadetoBlack a răspuns:

Mie mi-au plăcut multe filme. Însă îţi spun doar unu
V for Vendetta, uită-te şi o să vezi.

| CautNume a răspuns:

The butterfly effect, Requiem for a dream si Inception, toate au un final neasteptat.Mai bine nu ti le povestesc si te uiti.

| thalyslly a răspuns:

1 hachiko -varianta cu richard gere dar si cea japoneza-cainele cel mailu bun prieten al omului
2 the stonning of soraya m -o poveste tulburatoare care se petrece in lumea araba. bazata pe intamplari reale.despre cat de idioate is legile islmice si cat e de usor sa omori o femeie
3 desert rose-ai sa plangi, bazat de asemenea pe o poveste reala