| yooras a întrebat:

Ce părere aveți de filmele lui Stanley Kubrick?

Răspuns Câştigător
| MaliciousDeath a răspuns:

Imi place mult stilul lui, are viziune si mereu ramane obiectiv.Am vazut toate filmele aparute dupa '55, mai putin 2001. N-am reusit sa trec de prima jumatate de ora.
Filmul meu preferat ramane A clockwork Orange, este si primul lui film pe care l-am vazut.Se observa cat efort depune in detalii si m-a impresionat sa aflu ca isi lasa actorii sa improvizeze, cum a fost scena cu Alex cantand piesa lui Gene Kelly sau cea in care sta pe pat alaturi de un sarpe.Plus ca a ales sa pastreze limbajul din carte si sa nu introduca in film si ultimul capitol, ceea ce mi se pare ca a fost totusi un risc.

1 răspuns:
| OnuOnulică a răspuns:

A fost un actor bun iar filmele merită vizionate.