| T0T a întrebat:

Ce părere aveți de Fifty Shades of Grey? Merită? Am văzut multe opinii negative însă mie din ce am văzut prin trailer mi se pare interesant.

Răspuns Câştigător
| BloodyLips a răspuns:

Eu ma simt invocata doar cand aud de biciulete.

40 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

E film pentru adolescente si pentru femei,, e ca o povata pentru ele. E promovat 'misoginismul' acolo din cate am auzit, eu l-am vazut si sincer nu ma atrag filmele de genul.

| BulldogK a răspuns:

Imi place mai mult ce s-a intamplat la cinema laughing) daca ati vazut stirea

| T0T explică (pentru Drimmero):

Haha în capul multora există misoginism, crede-mă.

| Mayhem666 a răspuns:

L-am vazut, dar nu pot spune ca sunt fan. E 50-50.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Sa vezi ce avea ascuns dementul in camera lui speciala,, instrumente de tortura, era mare pervers )))))))
Eu ma uitam si radeam, era ca o comedie.

| T0T explică (pentru BulldogK):

Nu am văzut.

| Deaad a răspuns:

Nici nu am nevoie sa ma uit la asa ceva.
Film despre adolescenti si porcariile lor, dupa o carte din literatura contemporana care e de cea mai joasa speta.

| T0T explică (pentru Drimmero):

Sună interesant, cum ziceam laughing Mereu se va găsi o feministă să spună de misoginism. Enjoy the fcking movie sau nu te uita, simplu. It's just a movie. Eu am zis să mă uit că tot e Valentine s day și nu am făcut nimic specific de ziua asta.

| T0T explică (pentru Deaad):

De ce de cea mai joasă speță?

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Tipa e frumusica, are trasaturi feminine bine colectate,, dar cand apuci sa vezi ce-i face, te pregatesti sa te umfle rasul.
Nu stiu cum am putut sa vad asa ceva, fiind un film care a innebunit adolescentele.
PArca vad ca se trezeste vreuna sa zica ca barbatii sunt porci dupa ce vor vedea filmul/

| T0T explică (pentru Drimmero):

Eu mi-am amintit de el cu noua nebunie, cu Fifty Shades Darker sau cum se numea.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Am auzit si eu de filmul ala, care e faza cu el? Cica ar fi partea a 2-a de la filmul asta... sa vezi nebunie atunci.

| Ana765 a răspuns:

Sincer mie mi-a placut multhappy.

| T0T explică (pentru Drimmero):

Nu știu. A apărut prin cinema dar știu de el de mai demult. Aștept să apară. Adică văd că e apărut dar nu cred că e la cele mai bune variante. Nu mă uit dacă nu e full hd.

| T0T explică (pentru Ana765):

O părerea unei fete. Mulțumesc.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Tu cum te uiti la filme, le iei de pe net sau te uiti direct de pe net? Le vad direct pe net ca mi-e lene si nu am rabdare sa stau sa se descarce.

| T0T explică (pentru Drimmero):

Le iau că așa nu am întreruperi, nu reclame și sunt și la calitate mai bună. Ar fi păcat să nu mă bucur din plin de ele.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Addblock,, diavolule. Il folosesc pe ala si nu am nicio problema cu reclamele alea penibile.
Ce genuri de filme iti plac?

| T0T explică (pentru Drimmero):

Sunt deschis la mai toate genurile. Nu prea mă omor cu comediile(Mr. Bean a fost o excepție). Însă le prefer pe cele horror sau cu o doză de supranatural sau cele de aventură la fel.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

N-am eu timp sa halesc serialele ca stateam doar pe ele.
Nici eu nu am gen preferat, doar filme preferate...de regula urmaresc actiuni multe si psihologice, cateodata un horror, mai o comedie, etc

| Deaad a răspuns (pentru T0T):

Pentru ca literaturii contemporane ii lipseste esenta,"sufletul" si "scopul",fata de cea clasica.
In literatura contemporana nu se pune pret pe "invatatura" cu care ramai dupa ce citesti o carte ci e exact ca un film de actiune, ramai doar cu distractia.
Cartile de acum nu reprezinta cultura, nu reprezinta nimic.

Bineinteles ca nu toata literatura contemporana e asa.
Sunt exceptii, destul de multe, doar ca 90% din ea, e asa.
Si 50 shades of grey.

| T0T explică (pentru Drimmero):

Seriale, acum mă uit la Taboo. E prea tare. Și actorul face o treabă bună rău, Tom Hardy.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Actorii de seriale sunt foarte cunoscuti si isi joaca rolul mai mult ca perfect

| T0T explică (pentru Drimmero):

Da.

| chifteluțaqt a răspuns:

Nu am văzut filmul, în schimb mi-am cumpărat cărțile. Le-am citit doar pe două dintre ele, și chiar dacă am primit recenzii pozitive de la colegele mele, eu zic că nu merită.

| anamariarot a răspuns:

O chestie penibila pe care doar intr-un moment de maximum optimism o poti numi "film". O poveste extrem de previzibila: o bleaga careia i se revarsa parul de pe picioare se indragosteste de un afacerist care crede ca detine suprematia.
E un "film" demn de zmeura de aur si trailerul chiar e mai bun laughing. Prefer "The BFG" pentru care Steven Spielberg a fost foarte criticat. E pueril, dar net superior. Mai bine te mai uiti o data la Harry Potter.

| T0T explică (pentru anamariarot):

O să mă uit acum. O să îți spun părerea mea.

| BloodyLips a răspuns:

Rarwr da o bate la funduletz cu bikiul e fromoz uita-te

| T0T explică (pentru BloodyLips):

Nu aici, acolo. Unde te-am invocat.

| T0T explică (pentru BloodyLips):

Ce ți-aș da la fel. Grr.