| T0T a întrebat:

Ce părere aveți de Fifty Shades of Grey? Merită? Am văzut multe opinii negative însă mie din ce am văzut prin trailer mi se pare interesant.

Răspuns Câştigător
| BloodyLips a răspuns:

Eu ma simt invocata doar cand aud de biciulete.

40 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

E film pentru adolescente si pentru femei,, e ca o povata pentru ele. E promovat 'misoginismul' acolo din cate am auzit, eu l-am vazut si sincer nu ma atrag filmele de genul.

| T0T explică (pentru Drimmero):

Haha în capul multora există misoginism, crede-mă.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Sa vezi ce avea ascuns dementul in camera lui speciala,, instrumente de tortura, era mare pervers )))))))
Eu ma uitam si radeam, era ca o comedie.

| T0T explică (pentru Drimmero):

Sună interesant, cum ziceam laughing Mereu se va găsi o feministă să spună de misoginism. Enjoy the fcking movie sau nu te uita, simplu. It's just a movie. Eu am zis să mă uit că tot e Valentine s day și nu am făcut nimic specific de ziua asta.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Tipa e frumusica, are trasaturi feminine bine colectate,, dar cand apuci sa vezi ce-i face, te pregatesti sa te umfle rasul.
Nu stiu cum am putut sa vad asa ceva, fiind un film care a innebunit adolescentele.
PArca vad ca se trezeste vreuna sa zica ca barbatii sunt porci dupa ce vor vedea filmul/

| T0T explică (pentru Drimmero):

Eu mi-am amintit de el cu noua nebunie, cu Fifty Shades Darker sau cum se numea.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Am auzit si eu de filmul ala, care e faza cu el? Cica ar fi partea a 2-a de la filmul asta... sa vezi nebunie atunci.

| T0T explică (pentru Drimmero):

Nu știu. A apărut prin cinema dar știu de el de mai demult. Aștept să apară. Adică văd că e apărut dar nu cred că e la cele mai bune variante. Nu mă uit dacă nu e full hd.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Tu cum te uiti la filme, le iei de pe net sau te uiti direct de pe net? Le vad direct pe net ca mi-e lene si nu am rabdare sa stau sa se descarce.

| T0T explică (pentru Drimmero):

Le iau că așa nu am întreruperi, nu reclame și sunt și la calitate mai bună. Ar fi păcat să nu mă bucur din plin de ele.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Addblock,, diavolule. Il folosesc pe ala si nu am nicio problema cu reclamele alea penibile.
Ce genuri de filme iti plac?

| T0T explică (pentru Drimmero):

Sunt deschis la mai toate genurile. Nu prea mă omor cu comediile(Mr. Bean a fost o excepție). Însă le prefer pe cele horror sau cu o doză de supranatural sau cele de aventură la fel.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

N-am eu timp sa halesc serialele ca stateam doar pe ele.
Nici eu nu am gen preferat, doar filme preferate...de regula urmaresc actiuni multe si psihologice, cateodata un horror, mai o comedie, etc

| T0T explică (pentru Drimmero):

Seriale, acum mă uit la Taboo. E prea tare. Și actorul face o treabă bună rău, Tom Hardy.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Actorii de seriale sunt foarte cunoscuti si isi joaca rolul mai mult ca perfect

| T0T explică (pentru Drimmero):

Da.

| Mayhem666 a răspuns:

L-am vazut, dar nu pot spune ca sunt fan. E 50-50.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu chiar. Am citit jumatate din prima carte si am vazut primul film. Cel putin parti din el.

Cartea mi s-a parut foarte slaba din foarte multe puncte de vedere. Povestea este proasta. Asa cum s-a spus deja, o tipa nai va se indragosteste de un tip aratos si bogat cu anumite fetisuri. Cred ca este cea mai tipica fantezie a adolescentelor si probabil d-asta a si prins la public. In al doilea rand exprimarea si limbajul lasa de dorit. Macar de ar fi folosit niste epitete si metafore care sa te unga pe suflet, poate mi-ar fi fost mai usor sa trec peste povestea proasta. Nu am citit multa literatura erotica insa cred ca Anne Rice sau Gena Showalters (sper ca nu i-am gresit numele) au povesti mult mai bine scrise intr-un limbaj mult mai elocvent.

Acum probabil pentru ca povestea nu m-a prins de la bun inceput nu prea am avut rabdare sa ma uit la film de la cap la coada, dar tu poate daca nu ai citit cartea si nu ai asteptari de la el, cred ca merge sa il vizionezi. Oricum, nu de astepta la o capodopera cinematografica.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Mie mi-a placut, nu mi se pare deloc un film pentru adolescente. Ideea in sine e foarte buna iar unele scene sunt chiar foarte bine jucate.

| anamariarot a răspuns:

O chestie penibila pe care doar intr-un moment de maximum optimism o poti numi "film". O poveste extrem de previzibila: o bleaga careia i se revarsa parul de pe picioare se indragosteste de un afacerist care crede ca detine suprematia.
E un "film" demn de zmeura de aur si trailerul chiar e mai bun laughing. Prefer "The BFG" pentru care Steven Spielberg a fost foarte criticat. E pueril, dar net superior. Mai bine te mai uiti o data la Harry Potter.

| T0T explică (pentru anamariarot):

O să mă uit acum. O să îți spun părerea mea.

| T0T explică (pentru anamariarot):

Sincer a fost destul de fain. Nu a fost o capodoperă dar mi s-a părut fain.

| anamariarot a răspuns (pentru T0T):

Ma bucur ca ti-a placut, inseamna ca nu ti-ai pierdut timpul uitandu-te laughing

| Deaad a răspuns:

Nici nu am nevoie sa ma uit la asa ceva.
Film despre adolescenti si porcariile lor, dupa o carte din literatura contemporana care e de cea mai joasa speta.

| T0T explică (pentru Deaad):

De ce de cea mai joasă speță?

| Deaad a răspuns (pentru T0T):

Pentru ca literaturii contemporane ii lipseste esenta,"sufletul" si "scopul",fata de cea clasica.
In literatura contemporana nu se pune pret pe "invatatura" cu care ramai dupa ce citesti o carte ci e exact ca un film de actiune, ramai doar cu distractia.
Cartile de acum nu reprezinta cultura, nu reprezinta nimic.

Bineinteles ca nu toata literatura contemporana e asa.
Sunt exceptii, destul de multe, doar ca 90% din ea, e asa.
Si 50 shades of grey.

| LaraClarice a răspuns:

Mie mi se pare o porcarie. De la scenariu, pana la prestatia actorilor. Prezinta o realitate alterata, pe care, din nefericire, unele adolescente o gasesc interesanta.

Răspuns utilizator avertizat
| BloodyLips a răspuns:

Rarwr da o bate la funduletz cu bikiul e fromoz uita-te

| T0T explică (pentru BloodyLips):

Nu aici, acolo. Unde te-am invocat.

| T0T explică (pentru BloodyLips):

Ce ți-aș da la fel. Grr.

| T0T explică (pentru BloodyLips):

O să îți fac poponeața roșie.

| BloodyLips a răspuns (pentru T0T):

Daca imi faci cadou un elicopter poate te las.

| T0T explică (pentru BloodyLips):

Oricum mă lași dar îți încerci și tu norocul acum laughing

| BloodyLips a răspuns (pentru T0T):

Eu ma simt invocata doar cand aud de biciulete.

| VladIrina a răspuns:

Îți recomand 9 săptămâni și jumătate. A fost sursa de inspirație pentru Fifty shades of Grey dar e mai reușit.

| Ana765 a răspuns:

Sincer mie mi-a placut multhappy.

| T0T explică (pentru Ana765):

O părerea unei fete. Mulțumesc.

| BulldogK a răspuns:

Imi place mai mult ce s-a intamplat la cinema laughing) daca ati vazut stirea

| T0T explică (pentru BulldogK):

Nu am văzut.

| chifteluțaqt a răspuns:

Nu am văzut filmul, în schimb mi-am cumpărat cărțile. Le-am citit doar pe două dintre ele, și chiar dacă am primit recenzii pozitive de la colegele mele, eu zic că nu merită.