| T0T a întrebat:

Ce părere aveți de Fifty Shades of Grey? Merită? Am văzut multe opinii negative însă mie din ce am văzut prin trailer mi se pare interesant.

Răspuns Câştigător
| BloodyLips a răspuns:

Eu ma simt invocata doar cand aud de biciulete.

40 răspunsuri:
| T0T explică (pentru BloodyLips):

O să îți fac poponeața roșie.

| BloodyLips a răspuns (pentru T0T):

Daca imi faci cadou un elicopter poate te las.

| VladIrina a răspuns:

Îți recomand 9 săptămâni și jumătate. A fost sursa de inspirație pentru Fifty shades of Grey dar e mai reușit.

| T0T explică (pentru BloodyLips):

Oricum mă lași dar îți încerci și tu norocul acum laughing

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu chiar. Am citit jumatate din prima carte si am vazut primul film. Cel putin parti din el.

Cartea mi s-a parut foarte slaba din foarte multe puncte de vedere. Povestea este proasta. Asa cum s-a spus deja, o tipa nai va se indragosteste de un tip aratos si bogat cu anumite fetisuri. Cred ca este cea mai tipica fantezie a adolescentelor si probabil d-asta a si prins la public. In al doilea rand exprimarea si limbajul lasa de dorit. Macar de ar fi folosit niste epitete si metafore care sa te unga pe suflet, poate mi-ar fi fost mai usor sa trec peste povestea proasta. Nu am citit multa literatura erotica insa cred ca Anne Rice sau Gena Showalters (sper ca nu i-am gresit numele) au povesti mult mai bine scrise intr-un limbaj mult mai elocvent.

Acum probabil pentru ca povestea nu m-a prins de la bun inceput nu prea am avut rabdare sa ma uit la film de la cap la coada, dar tu poate daca nu ai citit cartea si nu ai asteptari de la el, cred ca merge sa il vizionezi. Oricum, nu de astepta la o capodopera cinematografica.

| T0T explică (pentru anamariarot):

Sincer a fost destul de fain. Nu a fost o capodoperă dar mi s-a părut fain.

| anamariarot a răspuns (pentru T0T):

Ma bucur ca ti-a placut, inseamna ca nu ti-ai pierdut timpul uitandu-te laughing

Răspuns utilizator avertizat
| LaraClarice a răspuns:

Mie mi se pare o porcarie. De la scenariu, pana la prestatia actorilor. Prezinta o realitate alterata, pe care, din nefericire, unele adolescente o gasesc interesanta.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Mie mi-a placut, nu mi se pare deloc un film pentru adolescente. Ideea in sine e foarte buna iar unele scene sunt chiar foarte bine jucate.