| HandsOfTime a întrebat:

Ce parere aveti despre serialul Pretty little liars? Dar despre carti? Eu abia acum ma uit la serial si citesc cartile si mi se pare frumos. Dau funda la cel mai frumos raspuns.

Răspuns Câştigător
| LionelJosh a răspuns:

Mie personal imi place foarte mult serialul( am citit si primele 2 carti) pentru ca e diferit de majoritatea serialelor cu adolescenti. In general este vorba doar despre viata lor bla bla si o dau inainte asa la infinita in cateva mii de episoade(bat apropo inclusiv la Tanar si nelinistit acum). Prettl Little Liars in schimb este plin de actiune si suspans, iar actiunea graviteaza asupra necunoscutului sau grupului de necunoscuti mai bine stiut ca si A. Sincer in primele episoade poate sa ti se para banal dar eu am vazut toata seria pana in prezent(ep.12 sezonul 2) si pot spune ca in ultimele episoade ma holbam cu mare atentie la calculator sa nu pierd nimic. Parerea mea esta ca e un serial care te mai scoate din monotonie iar cartile(desi difera oarecum de serial) sunt superbe sper sa apara toate si la noi mai repede.

3 răspunsuri:
| EleonorM a răspuns:

Nu am citit cartile insa urmaresc serialul. Atunci cand incepi o carte care are si serial incearca mai intai ca citesti cartile si dupa aia sa incepi sa te uiti la film/serial.

| Lithium a răspuns:

"Two can keep a secret if one of them is dead"
Pretty little liars este mai mult decat un serial despre niste adolescenti de bani gata care aleg "binecuvantatul" drum al drogurilor.Este un serial din care realizezi ca ar trebui sa ai grija ce "ascunzi",fiecare are cate un secret,dar unele dintre ele pot fi fatale in cazul in care le afla cine n-ar trebui.Un serial care te invata ca nu poti lasa trecutul in urma. Oricat ai incerca sa fugi,se va intoarce intotdeauna dupa tine.Un serial superb si o serie de carti scrise si mai bine, cu un subiect aparent banal, dar relatat intr-o maniera geniala care nu te plictiseste niciodata.Initial am crezut ca va fi o porcarie, chiar am urmarit primul episod mai mult in scarba.Dar stii si tu cum se spune : "Prima impresie e gresita".

| deealovatic a răspuns:

Este pur si simplu GENIAL. nu e un serial monoton ci e ceva mult mai diferit si captivant.happy