| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla in serialul "Pariu cu viata".

Răspuns Câştigător
| MyYLife a răspuns:

Buna!smugIti explic eu da nu foarte detaliathappyIn urma cu 18 ani la maternitatea unde a fost nascuti Ioana(Alina Eremia) si Andrei(Dorian Popa)a avut loc un incendiu in noaptea in care s-au nascut amandoi.Mama Ioanei a murit la nastere.Fiindca a izbugnit un incendiu Ioana si Andrei au fost schimbati la nastere.Ioana a trait alaturi de tatal lui Andrei iar Andrei alaturi de parinti Ioanei."Sora"lui Andrei(de fapt este a Ioanei)are nevoie de un transplant de rinichi.Cand i-au facut analizele lui Andrei sa vada daca este compatibil cu Anca(Cristina Ciobanasu) au aflat ca nu este fiul lor.In viata lui Andrei apare o tanara domnisoara care se lupta pentru iubirea lui.Sara(Sore Michalache)este schizofrenica dar ea isi pastreaza bine secretul pana ce mama sa il dezvaluie in momentul in care Sara vrea sa faca transplantul pentru Anca dar mama sa nu este de acord si ii dezvaluie secretul cel mare.Ioana si Andrei au devenit iubiti.Presupusul tata a lui Ioana Gica Popa(Gabriel Radu) s-a incurcat cu un camatar si a ajuns sa cante intr-un bar manele asta nu durand mult timp.[...]Andrei face pariu cu Cristi(Rafael Tudor
)ca pana la balul bobocilor ea va trece prin patul lui.Ioana a aflat intr-o seara de la Sara pariul dintre Andrei si Cristi.Sara este o fata nehotarata nu chiar rea pentru ca ea tine cat de cat la Ioana dar nu foarte mult.[...]Cand Ioana a aflat de incendiul de cand s-a nascut a facut analize si aflat cine sunt parinti ei si cine sunt parinti lui Andrei.Aseara Ioana cand a aflat tot adevarul a hotarat sa faca transplantul pentru sora ei Anca.In timpul transplantului Ioana a facut stop-cardiac si a murit.In continuare vom afla in episodul rmator. ***Sper ca ai inteles ceva din toata povestea asta ca nah ii ffff mult de scris si cum a spus si @blade77 va trebuie sa te uiti la cateva episoade din urma***Eu iti mai dau cateva informati despre serial luate de pe net uite:""Pariu cu viata" – primul serial muzical romanesc – este o captivanta poveste de dragoste dintre Ioana Popa (Alina Eremia) si Andrei Anghel (Dorian Popa), doi adolescenti care au o mare pasiune pentru muzica.

Ioana (Alina Eremia) si Andrei (Dorian Popa) sunt elevi in ultimul an la Colegiul National de Arte din Bucuresti. Sunt indragostiti si fericiti sau cel putin asa crede Ioana pana in momentul in care descopera ca a fost subiectul unui pariu pe care Andrei l-a pus cu prietenul lui, Cristi (Raphael Tudor), la inceputul anului scolar. Ceea ce nimeni nu realizeaza este faptul ca Andrei s-a indragostit cu adevarat de Ioana.

Profund dezamagita, Ioana gaseste refugiu in muzica, in special in trupa "La-La Band", un club de muzica moderna infiintat de Raluca (Adela Popescu), noua profesoara de teorie muzicala a colegiului. 20 de elevi talentati alcatuiesc trupa pop-rock "La-La Band". Toti sunt pasionati de muzica, isi doresc sa ajunga staruri si sa umple stadioane. " ***Daca vrei sa te uiti la serial fa-ti un cont pe Voyo.ro (ca doar cu cont poti)si iti jur ca daca te uiti la n episod vrei si la celalatehappye superb filmu fara cuvinte*** Bye bye. {si te rog sa imi scuzi greselile de ortografie dar am scris rapid}

2 răspunsuri:
| wintage a răspuns:

Un tip face pariu cu viata pe 100 de dolari.

| blade77 a răspuns:

E greu de explicat trebuie sa vezi cel putin 3-4 episoade in urma
funda?