| NuAmGăsitNume a întrebat:

Ce se stie despre filmul "Academia vampirilor"? Funda la orice informatie adevarata.

Răspuns Câştigător
| iuli78 a răspuns:

Undeva in Montana exista o academie pentru moroi (vampiri vii si morti) si pentru dhampiri (daywalkers – jumatate oameni, jumatate vampiri) care se antreneaza pentru a-i apăra pe primii de atacurile strigoilor (morti vii). In prim plan se afla Rose Hathaway, fata dhampir care se pregateste sa devina garda de corp pentru prietena ei cea mai buna, prinţesa moroi Lissa Dragomir.
Productia filmului debuteaza cu alegerea unor scenaristi care sa adapteze pentru marele ecran primul roman din seria de sase volume. Posibil ca ultimul roman sa fie impartit in doua ca sa se poate explica mai bine finalul (vezi Harry Potter, Twilight Saga).
Academia Vampirilor s-a vandut in peste 3.5 milioane de copii in Statele Unite si peste un milion international. Publicata in 34 de tari, cea de-a sasea carte urmeaza sa fie lansata in Decembrie 2010.

2 răspunsuri:
| NuAmGăsitNume explică:

Ok mersi de nici un ajutor. Am citit toate cartile deja si stiu despre ce e vorba.Am auzit ca va fi un film si intrebarea mea este cand va fi sua ce se mai aude pe tema asta.

| Vlad1998 a răspuns:

Aceasta carte cronici de viaţă de 17 ani Rosemarie Hathaway, cunoscut ca Rose, un dhampir şi ei Moroi cel mai bun prieten Vasilisa "Lissa" Dragomir după ce a fost adus înapoi la şcoala lor ", Academia Sf. Vladimir", după ce a fost pe termen de două de ani.