| PrafDeNutellaCuGustDeCremitaAmestecataCuNesquik a întrebat:

Ce seriale anime imi recomandati de pe site-ul Anima Kage? As prefera ceva asemanator Bleach sau Another si sa nu fie ceva romantic sau fara actiune. Multumesc Aniticipat! P. S: in afara de Naruto.

8 răspunsuri:
| AoiTori a răspuns:

Pai...hmm shiki, kuroshitsuji, dnangel, sankarea. Cam atatea stiu...care cred ca o sa-ti placa

| Ichigo a răspuns:

Recomand un curs de engleza... daca nu chiar unul de japoneza... traducerile romanesti sunt incredibil de urate si gresite

| alexshobyx a răspuns (pentru Ichigo):

Cei de la anime.kage.ro au 90% din traducerile lor facute de ei si corect traduse.Nu e mare branza daca nu pun cateodata diacritice sau pocesc un cuvant.

| Ichigo a răspuns:

Alex, nu ma refer la cuvinte gresite sau pocite, ma refer la faptul ca nu se traduce toata propozitia corect, cu absolut toate cuvintele de rigoare ci se face un rezumat. se extrage idea principala. Ce a zis personajul, aia sa traduci, sa nu rezumi nimic.

| alexshobyx a răspuns:

Gintama,kampfer

| PrafDeNutellaCuGustDeCremitaAmestecataCuNesquik explică (pentru alexshobyx):

Am uitat sa mentionez ca nu vreau nici ceva gen din viitor ca Gintama si nici ceva cu personajele principale mai urate.

| alexshobyx a răspuns (pentru PrafDeNutellaCuGustDeCremitaAmestecataCuNesquik):

Auzi, dar nu ai prea multe pretentii?

| cristinechitoi a răspuns:

Dragon ball z sau dragon ball gt