| AnaAmalia31 a întrebat:

Ceao! happy Nu m-am uitat pana acum la animeuri, dar as vrea sa incep sa vad! Ce animeuri imi recomadati? Sa fie bune! Funda

8 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Fiind mare fan Naruto, o sa iti recomand Naruto si Naruto Shippuuden (asta e continuarea episoadelor Naruto, cand se face mai mare). - actiune, ninja, coloana sonora super.
Death note - psihologice, ceva actiune, coloana sonora super, intrga.
Daca vrei mai sangeroase iti recomand Elfen Lied mi-au placut, dar prea sangeroase pentru gustul meu, in rest povestea e super. Incepe cu astea, sunt printre cele mai bune anime-uri, la majoritatea sunt si desene sau filme de lung metraj.
La death note o sa gasesti filmul artistic cu personaje reale, la Naruto desene de lung metraj.
Vizionare placuta!

| Иαяʋтσ a răspuns:

Naruto,naruto shippuden,one piece,bleach,ao no exorcist,helsing,zetman, blood+, blood-c, trinity blood, 07-ghost,soul eater, black rock shooter, vampir knight/vampir knight guility, basilisk, berserk si uite site-urile unde le poti vedea:
www.animekage.com
www.anime.kage.ro
www.deseneanime.ro

| zNCrys a răspuns:

Naruto,One piece, Death Note, Bleach.Incepe cu astea si dupa continui cu alte genuri.Parerea mea.

| punktum a răspuns:

Pai depinde de genul pe care il preferi mai mut...
Eu iti recomand Ouran Highschool Host Club,Nana,Vampire Knight,Crono Cruciade,Trinity Blood,Kuroshitsuji,Dath Note, Naruto, Naruto Shipuden, Bleach, D.Gray-man.
Astea sunt preferatele mele happy

| Miawlica a răspuns:

Eu ma uit la Naruto/Naruto Shippuuden si imi place foarte mult.

| Miawlica a răspuns:

Am auzit ca Bleach si One Piece sunt niste Anime-uri tari, nu m-am uitat la ele dar am auzit ca sunt bune.

| DanGherman a răspuns:

Uita-te la animeul Bible Black, eu unul l-am iubit nespus. Il recomand.