| CriStian17788 a întrebat:

Celentano (Adrian Vancica) Castiga 1500 de euro pe luna sau pe episod? ca vad ca scrie pe net ca cica castiga pe episod si este enorm de mult.

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Din 1500 euro se scad impozitul si taxele, iar la urma nu ramane nici cu 800 euro (4000 lei), care este aproape la nivelul salarului minim din Germania.
Enorm de mic, la un actor!

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil este 1500 LEI pe episod, ca-n Romania nu plateste nimeni salariile in euro la actori.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru CriStian17788):

Nu mai scrie nimeni despre milioane, ca alea au iesit din uz de peste 10 ani.

| Sn4k3 a răspuns:

Ba chiar deloc. Ti s-ar parea normal sa faca 1500 pe luna?

Răspuns utilizator avertizat
| Brizbriz a răspuns:

J.R. din Dallas ajunsese sa castige una suta mii dolari per episod
Agentul Mulder din X-Files ajunsese sa ia o cota parte din profitul serialului

1500 eu per episod... cam PENIBIL

Răspuns utilizator avertizat
| Brizbriz a răspuns (pentru CriStian17788):

Oricum e un salariu micronic, sa fii actor si sa ai mutra la tv si sa iei mai putin decat un ITst mediocru

| Bazzed a răspuns:

Ma îndoiesc ca ar fi contabilul lui aici ca să-ți poată raspunde

Răspuns utilizator avertizat