| TheOne19 a întrebat:

Se castiga bine contabil? stiu pe cineva ia vreo 80 milioane pe luna tine contabilitate la mai multe firme... dar ca in IT se castiga bine? vreau ceva sa fie cu salariu peste 1000 de euro romania si in afara peste 1500 de euro. in afara de meseria de medic ce meserii banoase mai stiti fara spaga si pile daca stiti?

1 răspuns:
| Emily990 a răspuns:

Ca meteorolog, prezentator ma refer, se castiga pe luna 1000 de euro si nu faci mare lucru, citesti de pe prompter. Ca contabil, e mai greu, trebuie' sa ai experienta, sa te recomande cineva. Ca sa ai 80 de mil salariu, trebuie sa faci contabilitate la o firma mare, iar la firmele mici, pentru inceput, mai mult de 150 de euro nu-ti da nimeni...E mai bine sa mergi in alta tara, mai ales daca te bazezi pe tine, poti face contabilitate pentru mai multe firme mici, nici nu te complici cu chestii grele si castigi si bine. In plus, poti face contabiltate si de acasa.