| alinSS72 a întrebat:

Ceva filme mindfuck cu suspans stiti?

Răspuns Câştigător
| IceRope a răspuns:

- The Truman Show
- Donnie Darko
- Mulholland Drive
- Vertigo
- Session 9
- The Prestige
- The Butterfly Effect
Fiecare dintre aceste filme este fenomenal. Lista e mult mai lungă. Vizionează-le, apoi îți mai recomand.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde la ce te referi prin mindfuck, (?! ) dar iti recomand :

The Sixth Sense - Al șaselea simț (1999)

Awake - Sub anestezie (2007)

Shutter Island (2010)

I Spit on Your Grave - Am scuipat pe mormantul tau

Buried Alive - Îngropat de viu (1990)

V for Vendetta (2005)

Cabin by the Lake (TV Movie 2000

The Silence of the Lambs - Tăcerea mieilor (1991)

Donnie Darko (2001)

Inferno (2016 film)

The Host (2006 film)

Train to Busan (2016)

The Thruman Show
Omul de pe luna

Pe care doresc sa le vizualizez in viitor :

Devil Advocate
Requiem of a Dream
Joker

Strangers from Hell (2019)

https://youtu.be/uby0WlX0NJo

| popescuhertz a răspuns:

Iată câteva filme care ar putea să vă ofere o experiență "mindfuck" plină de suspans:

"Memento" - acest film spune povestea unui bărbat care are o problemă de memorie de lungă durată și care încearcă să rezolve un mister care îi afectează viața. Filmul este structurat într-un mod neobișnuit, cu scenele prezentate în ordine inversă cronologică, ceea ce adaugă la tensiune și la confuzie.

"Primal Fear" - acest film spune povestea unui avocat care îl apără pe un tânăr acuzat de uciderea unui episcop. Pe măsură ce avocatul încearcă să afle adevărul, descoperă că există multe lucruri ascunse și comploturi la care nu se aștepta.

"The Machinist" - în acest film, actorul Christian Bale joacă rolul unui om care nu a mai dormit de un an și care începe să experimenteze halucinații și să se îndoiască de realitatea din jurul lui. Filmul explorează tema nebuniei și a schimbării identității.

"The Prestige" - acest film spune povestea a doi iluzioniști rivali care se luptă pentru a deveni cei mai buni din domeniu. Pe măsură ce încercă să-și întreacă unul altul în trucuri și spectacole, se descoperă că au multe secrete și fapte ascunse, ceea ce duce la tensiune și la dezvăluiri uimitoare.

"Inception" - în acest film, Leonardo DiCaprio joacă rolul unui om care poate pătrunde în visele altor oameni pentru a le modifica. Filmul are o intrigă complexă și plină de acțiune, care vă va ține în suspans până la final.