| DaniEllaG a întrebat:

Cine a participat la Concursul National de Scenarii la HBO? Imi poate spune careva cum trebuie sa fac asezarea in pagina in Word( asa se cere )? Cum trebuie sa asez Numele personajelor? Dialogul? Actiunea? Vreau sa stiu exact setarile din Paragraf si din Page Setup, daca de acolo aranjez...

1 răspuns:
| Yandel a răspuns:

Http://agenda.liternet.ro/......tiuni.html aici gasesti scenariile care au castigat in editiile anterioare, te poti lua dupa modelul lor. Cat despre setari, scrie in regulament.
"- Tip şi mărime caractere utilizate – Times New Roman 12 sau similar.
- Spaţiere paragraf – 1 1/2"