| DiiaM a întrebat:

Cine e Gossip Girl? big grin

Răspuns Câştigător
| Coco2730 a răspuns:

Gossip Girl e Dan Humphrey. Dar de ce nu urmaresti ultimul episod?

2 răspunsuri:
| SissiStefi a răspuns:

Gosip Girl este un serial american pentru adolescenți bazat pe volumele cărților cu același nume, scrise de Cecily von Ziegesar. Serialul a fost produs de Josh Schwartz și Stephanie Savage și a avut premiera pe postul de televiziune THE CW în data de 19 septembrie 2007. Evenimentele din luxosul Upper East Side al Manhattan-ului din orașul New York sunt povestite pe un blog de "Gossip Girl", personaj neidentificat în serial, vocea fiind a actriței Kristen Bell. Serialul începe cu reîntoarcerea Serenei van der Woodsen (Blake Lively) din misterioasa ședere la o școală din Connecticut. Blair Waldorf (Leighton Meester), pe care autoarea o descrie ca fiind regina dintr-un joc de șah, este vechea prietenă și rivala ocazională a Serenei, dar și Regina Albină (Queen Bee) a scenei sociale din Liceul Constance Billard. Povestea îi urmărește și pe Chuck Bass (Ed Westwick), băiatul rău din Upper East Side, Nate Archibald (Chace Crawford), prietenul cel mai bun al lui Chuck, aducând și alte personaje pe scena controversată a Manhattan-ului: Dan Humphrey (Penn Badgley), prietenul lui Nate și iubitul, apoi fostul iubit al Serenei; Vanessa Abrams (Jessica Szohr), prietena cea mai bună a lui Dan; și sora cea ambițioasă a lui Dan, Jenny Humphrey (Taylor Momsen).