| miriammiki a întrebat:

Cine imi poate prezenta (daca se poate, pe larg) un film cu animale? Multumesc anticipat si FUNDA

5 răspunsuri:
| カルメン a răspuns:

Furry Vengeance

Ambiţiosul dezvoltator imobiliar Dan Sanders se mută din Illinois în Oregon împreună cu soţia lui, Tammy, şi fiul lor, Tyler, pentru a coordona şi supraveghea lucrările de construcţie a unui ansamblu de locuinţe într-o regiune rurală de o frumuseţe sălbatică. Întrucât lucrările ameninţă habitatul animalelor mari şi mici din pădure, un grup inedit de sconcşi, veveriţe, şoricei, bursuci, ratoni, urşi şi păsări decide să obstrucţioneze cu orice preţ activitatea dezvoltatorului şi să îi predea acestuia o lecţie despre consecinţele dramatice ale intervenţiei omului în natură.

Transformând întreaga zonă într-un câmp de luptă de proporţii epice, animalele furioase atacă cu bolovani maşina de teren a lui Dan Sanders, îl îndeasă pe bărbat într-o cabină de toaletă ecologică şi îl urcă într-un copac, îl împroaşcă cu găinaţ de pasăre, îi perforează cutiile cu lapte pentru micul-dejun sau îi retează frânele de la jeep. Dornice să protejeze mediul înconjurător, animalele conduse de către un raton extrem de inteligent îl învaţă pe Dan Sanders despre importanţa conservării naturii.

| xForSmile a răspuns:

laughing Kariinăăă27 am vazut filmul e super! laughing) Il recomand tuturor. Dar daca vreti un film mai dramatic este Hachiko. E inspirată dintr-o poveste reală, petrecută în Japonia în prima parte a secolului al XX-lea, drama Hachiko: A Dog's Story urmăreşte relaţia specială, apărută spontan între un profesor universitar şi un câine pe care îl găseşte pe stradă şi îl duce în casa lui.

Ani de-a rândul, loialul animal Hachiko îşi însoţeşte în fiecare dimineaţă stăpnâul la staţia de cale ferată şi îl aşteaptă în fiecare seară la aceeaşi oră şi în acelaşi loc să se întoarcă de la serviciu. Într-o zi nefastă, însă, profesorul moare subit în urma unui atac de cord.
Timp de 9 ani, Hachiko merge zi de zi la gară pentru a-şi întâmpina stăpânul, uimindu-i pe localnici prin devotamentul lui şi predându-le acestora o lecţie despre iubire, loialitate şi compasiune.

| Future1234 a răspuns:

''caini si pisici''..este vorba despre o asociatie de caini si una de pisici..Acestea 2 s'au unit ca sa o opreasca pe Kitty..care incerca sa distruga lmea..Kitty era o pisica cheala si ciudata. pisica unui magician.Ea a fost oprita de catre cele 2 asociati8ii..asta e totrolling on the floor.

| AstaMik2 a răspuns:

Cauta open sezon 1, 2 sau 3, sunt cu animale si sunt si amuzante